Xiaomi, dört taraflı şelale ekranlı portless konsept telefonunu duyurdu

Xiaomi, dört taraflı şelale ekranlı portless konsept telefonunu duyurdu

Xiaomi, dört taraflı şelale ekranlı portless konsept telefonunu duyurdu

Xiaomi, dört taraflı şelale ekranlı portless konsept telefonunu duyurdu

Xiaomi, bugün yayınlamış olduğu bir video ile son derece yenilikçi bir akıllı telefon konsepti ortaya koydu. Konsept, dört tarafı şelale kavise sahip, üzerinde hiçbir fiziksel tuş ya da bağlantı noktası bulunmayan bir akıllı telefon gösteriyor.

Geçtiğimiz yıllarda büyük bir gösteri ile duyurmuş olduğu Mi Max Alpha adlı konsept akıllı telefonu ile yenilikçi akıllı telefon tasarımlarına merakını göstermiş olan Xiaomi, resmi YouTube kanalından paylaştığı yeni bir video ile ilk dört tarafı “şelale” kavise sahip konsept akıllı telefonunu gün yüzüne çıkardı.Söz konusu konseptin iki önemli tasarım detayı bulunuyor. Birincisi, cihazın dört bir yanında 88 derecelik kıvrımlara sahip kavisli bir ekrana sahip olması. İkinci ise cihazın üzerinde ne herhangi bir fiziksel tuş ne de bir bağlantı noktası bulunmaması. Dolayısı ile Xiaomi’nin yeni konseptinin mevcut hiçbir akıllı telefona benzemediğini söyleyebiliriz.

Xiaomi’nin yeni konsepti, yeni nesil bir akıllı telefon deneyimi vadediyor

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Xiaomi’nin bu yeni konseptinde hiçbir fiziksel tuş ya da bağlantı noktası bulunmuyor. Dolayısı ile bu akıllı telefon ile kablosuz şarj, kablosuz kulaklık, kablosuz veri transferi, eSIM, ekrana bölümü parmak izi okuyucu gibi sadece yeni nesil teknolojileri kullanabileceksiniz. Bu durum kulağa hoş gelse de özellikle eSIM’in hala pek çok ülkede kullanıma sunulmadığını düşünürsek cihazın benimsenmesini fazlasıyla zorlaştıracaktır.

Xiaomi, söz konusu konsept akıllı telefon ile ilgili olarak 46 farklı patente sahip olduğunu ifade ediyor. Dolayısı ile Xiaomi’nin yakın zamanda böyle bir tasarımı ticari bir ürün ya da bir konsept olarak gerçekten de tanıtması sürpriz olmayabilir. Yine de tahminler, konseptin en azından şu an için taslaklardan ibaret olacağı yönünde.

Xiaomi’nin yeni konsept telefonu için paylaşmış olduğu video

 

kaynak: https://www.androidauthority.com/xiaomi-portless-concept-phone-1198563/

 

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

"İstanbul Dehset İçinde" filminde İstanbul'un içme sularını veba ve kolera mikrobuyla zehirlemek isteyen bir çete ile bunlara karşı mücadele eden emniyet görevlisi Kemal'in macerası anlatılıyor.

Corona virüs, 55 yıl önce Yeşilçam filmine konu olmuş

Realme, Orta Segmentin Hakkını Veren Telefonu V11 5G'yi Duyurdu

Realme V11 5G Duyuruldu: İşte Fiyatı ve Özellikleri