WordPress’e gerek kalmadan Google Drive ile blog oluşturmanızı sağlayan araç

Pat Walls adında bir yazılımcı WordPress’in geldiği noktayı sanıyorum yeterli bulmamış ki “WordPress’e ihtiyacınız yok” adında bir websitesi geliştirmiş.

Web teknolojileri araştırma şirketi W3Techs’in raporuna göre internet üzerindeki websitelerinin %32.9‘u WordPress altyapısını kullanıyor. Araştırmaya baktığımızda ise içerik yönetim sistemleri kategorisini %59.9 ile WordPress’in domine ettiğini görüyoruz. 

Pat Walls adında bir yazılımcı WordPress’in geldiği noktayı sanıyorum yeterli bulmamış ki “WordPress’e ihtiyacınız yok” adında bir websitesi geliştirmiş.

Geliştirilen web sayfası oldukça basit temeller üzerine kurulmuş. Sistem, Google’ın popüler web servisi Google Dökümanlar’ı kullanarak blog sayfası oluşturmanıza olanak sağlıyor.

Youdontneedwp.com web sayfasına girip üye olmak istediğinizde sizin için bir profil oluşturuluyor ve sistem sizi Google Dökümanlar için izin isteyen sayfaya yönlendiriyor. 

Youdontneedwp.com web sayfasına girip üye olmak istediğinizde sizin için bir profil oluşturuluyor ve sistem sizi Google Dökümanlar için izin isteyen sayfaya yönlendiriyor.

Bu sayfadan Google yetkilendirmesini yaptıktan sonra blog sayfanız kullanıma hazır hale geliyor. Artık tek yapmanız gereken yeni blog yazısı oluştur butonuna tıklayarak yazınızı yazmak.
Oluşturduğunuz blog yazıları Google Drive içerisinde döküman olarak tutuluyor. 
Orada yaptığınız değişiklikler otomatik olarak sisteme yansıyor. 
Kaynak: https://webrazzi.com/2019/01/24/google-dokumanlari-kullanarak-blog-olusturun/

Yeni blog yazısı oluştur

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Google, Gizemli İşletim Sistemi Fuchsia İçin Apple’ın Mühendisini Transfer Etti

Resident Evil yakında Netflix dizisi olarak izleyicilerle buluşabilir