1. Ana Sayfa
  2. Genel

Wordpress Yayınlarını Belirlediğin Tarihe Taşıma


+ - 0

wordpress

Wordpress Web site blog eski tarihli öne çıkan yazıları güncel tarih ile yeniden yayımlamak için Makaleleri nasıl öne çıkarabiliriz? Bir önceki makalemizde, Blogger Blog Yayınlarını Belirlenen Tarihe Taşıma konusunu incelemiştik. Bugünkü yazı makalemizde eski tarih aralığında yayınlanmış olan bu yazıları günün koşullarına göre öne çıkarıp o gün ki tarih aralığında yayımlayarak okuyucu kitlenizi bilgilendirip yazılarınızın daha fazla ilgi duyulmasını nasıl sağlayabilirsiniz bu konuyu inceleyeceğiz. 

Eski tarihli yazıları öne çıkarıp güncel tarih aralığında yayınlarken dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biride, Google+ yorumları kullanıyorsanız G+1 beğenilerin silinmesidir.

Yazılarınız arasında okunması gereken eski tarihli makaleler olabilir. Önem derecesi yüksek olan güncelliğini kaybetmemiş bu eski yazılar geçmiş tarih zaman diliminde bazen sıkışıp kalırlar. Bu durum çok değerli kitapların kütüphanelerin arşivinde tozlanmış, unutulmuş olması gibidir. Eski tarihli yazılarınızı yeni tarih ile nasıl tekrar yayımlayacaksınız aşağıda inceleyelim.

Eski tarihli yazıların yeni güncel tarih ile yayımlanması :

1. Wordpress kumanda paneline giriş yapın.

2. Yazılar → Tüm yazılar, yolunu izleyerek yeni tarih ile yayınlamak istediğiniz yazınızı bulun ve Düzenle ismi ile güncellemek üzere açın.

3. Sağ üst kısımda Yayımla isimli widgedin altında bulunan Düzenle ismine tıklayın.

wordpress-yazi-yayinlama

Yayımla Widged penceresinin görünümü 

4. Yazınızı, yayınlamak istediğiniz tarihi seçmek için yukarıda görülen resimdeki sol baştaki (02) tarih kutucuğuna yayınlamak istediğiniz tarihi girin.

5. Sağ taraftaki saati bulunduğunuz zaman dilimi ile değiştirin. Tamam butonuna tıkladıktan sonra eski yazınızı yeni tarih aralığında değiştirmek için Güncelleyin. Eski tarihli yazınız artık yeni tarihli yazı olarak görülmeye devam edecektir. Bu yolla makalelerinizide güncel tutabilirsiniz. Ancak SEO açısından yayınlanmış yazı yer değiştirdiğinden dolayı bu uygulamayı çok sık kullanmayın. Önemli birkaç yazınızı bu yöntem ile değiştirebilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap