WordPress Windows Masaüstü Uygulama Kurulumu
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

WordPress Windows Masaüstü Uygulama Kurulumu

+ - 0

WordPress 4.4 sürüm ve yeni temanın yayımlanması ve ardından, Windows Masaüstü WordPress uygulaması başlatıldı. Bu makalede WordPress Masaüstü Windows uygulama kurulum aşamalarını adım adım inceleyeceğiz.

Öncelikle WordPress.com ve Jetpack eklentilerini kullanan Web siteleri WordPress Windows Masaüstü uygulamasını desktop.wordpress.com adresinden indirebilir.

Bu uygulama ile WordPress Masaüstü Windows uygulamasını kullanmaya başladığınızda herhangi bir tarayıcı kullanmadan masaüstünden web sitenizi yönetebileceksiniz. WordPress’in yeni Masaüstü Windows uygulaması ile çevrim dışı yazma, yeni makaleler, bildirim ve takipcilerinizi yönetin.

WordPress Windows masaüstü kurulum uygulaması :

1. Masaüstüne indirdiğiniz dosyayı zipten çıkarın ve çalıştırın.

2. Zipten çıkarma işlemi sonrasında dosya içindeki setup ismine tıklayıp çalıştırın.

Zipten çıkarılmış dosya görünümü

wordpress-setup-dosyasi

3. Masa üstün de WordPress.com iconu göreceksiniz. Kurulum bittiğinde WordPress giriş paneliniz açılacak. Daha önceden wordpress.com girişiniz varsa bilgilerinizi girin veya site giriş bilginiz ile giriş yapın. 

WordPress Windows masaüstü giriş paneli
wordpress-girisi

4. WordPress Windows masa üstündeki kumanda panelinize giriş yaptığınızda internete bağlı olmasanız da yazınızı düzenleyebilir resimlerinizi ekleyebileceksiniz.

5. Windows 10 işletim sistemi kullanıyorsanız, Başlat ismine tıkladığınızda sol kısımda WordPress iconu görülecektir. İconu sürükleyerek sağ bölümdeki kullanım alanına taşıyın.

Windows 10 Başlat Uygulama Görünümü
windows-baslat-uygulamasi

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap