Wordpress Web Sitene Google Drive Slayt Ekle
  1. Ana Sayfa
  2. Eklentiler

Wordpress Web Sitene Google Drive Slayt Ekle

0

Google Drive, Slayt programını kullanarak, Wordpress web sitenize hiçbir JavaScript kod eklemeden kendi Slayt medyanızı ekleyin.

Wordpress sunucularında barındırılan, blogismi.wordpress.comsubdomain” blog temanız Html kod eklemenize izin verir. Google Drive, ile hazırlayacağınız bir slayt sadece Html ve iframe kodlarından oluşmaktadır.

Öncelikle, Wordpress yazılımı ile ücretsiz blog kurmak isteyen veya düşünen kullanıcı arkadaşların kafasını karıştıran Sunucu, Kendinden barındırmalı Sunucu gibi önemli bir konuya açıklık getirelim.

Blog Barındırma Hizmeti Sunucu:

1. Sunucu: Sunucu , bilgisayar ağlarında, diğer ağ bileşenlerinin (kullanıcıların) erişebileceği, kullanımına ve/veya paylaşımına açık kaynakları barındıran bilgisayar birimi. Bir ağda birden fazla sunucu birim bulunabilir. Farklı çeşitleri de vardır. Detaylı bilgi için Wikipedia Sunucu okuyabilirsiniz.

2. Karşıda barındırılan sunucular: Karşıda barındırılan sunuculara en iyi örneği Blogger için, blogsport.com ve Wordpress için, wordpress.com. alt domain “subdomain” verebiliriz. Bu sunucuların belli bir depolama sınırı vardır.

3. Kendinden barındırmalı sunucular: Herhangi bir Sunucu hizmeti veren firmadan seçiminize bağlı bir paket seçip her yıl para ödeyerek web site verilerinizi depoladığınız sunucudur. Aşağıda verilen örnek siteleri inceleyin;

Karşıda barındırılan sunucu için örnek web site linki: https://adnanguney.wordpress.com/

Kendinden barındırmalı sunucu için örnek web site linki: http://www.adnanguney.com/

Yukarıda verilen kısa bilgilerin faydalı olacağını düşünerek, hemen asli konumuz olan Wordpress blogunuza Google Drive, Slayt yazılımını kullanarak resimli, kayıcı değişken animasyon ekleyebileceğiniz Slayt eklentinize geldi.

Wordpress Slayt Eklentisi:

1. Aşağıda verilen bağlantıyı önce okuyun.

İlgili Makale: Google Slaytlar İle Bloguna Kod Eklemeden Slayt Oluştur

2. Slayt eklentinizi hazırlayın ve İframe kodlarını kopyalayın.

3. Wordpress blogunuza giriş yapın.

4. Sırası ile, Görünüm → Metin Widget’e tıklayın → Sidebar konum alanını seçin → Bileşeni ekleyin ve kaydedin.

4. Google Drive, Slaytlar ile düzenlenmiş yeni Slayt eklentisini ücretli veya ücretsiz sunucu kullanan tüm Wordpress kullanıcıları kullanabilir.

Canlı bir örnek mi görmek istiyorsunuz? buradan giriş yapın ve sidebar alnındaki Slayt’ı inceleyin. Resim üzerindeki başlık ismine dokunun ilgili makaleyi okuyun.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap