1. Ana Sayfa
  2. Genel

Wordpress Site Doğrulama Nasıl Yapılır Resimli Anlatım

Wordpress Site Doğrulama Nasıl Yapılır Resimli Anlatım
0

Wordpress Site Doğrulama nasıl yapılır ? Kullandığım blog’lardan biri de Wordpress dir. Ancak şu dikkatimi çekti. Site ekleme yaptıktan sonra sıra site doğrulamaya geldiğinde bu işlem beni bayağı uğraştırmıştı. Nedenine gelince wordpress yardım kısmından anlatılanları anlayamamış, bazı konular Türkçe çeviri yapıldığında tam olarak anlaşılmıyordu. Kimsede bu konuyu şimdiye kadar önemsemediğini farkettim. Bu günkü ilk yazım blogger blogspot da web mülkü nereye eklenir ile ilgili olduğundan, bu konuyuda çözmem gerektiğini düşündüm. Sizlerle paylaşarak yardımcı olmak en büyük zevkim olacak herhalde. Şimdiden yorumlarınızı bekliyorum.

Gelelim asıl konumuza ;

WordPress de Meta etiketi nereye ve nasıl eklenir. En basit şekilde ve resimli anlatmak isterim.

İşe ilk olarak blog’unuzun URL’sini Google’ye tanıtarak başlayabilirsiniz.

blog’unuzun URL adresini girin. Blog’unuz hakkında kısa birde açıklama yazabilirsiniz. Aşağıda verilen resimi inceleyin.

URL: sitemizin linkini yazıyoruz.

Örnek benim blogspot linkim : http://guney59.blogspot.com/

Wordprees deki URL linkim : http://adnanguney.wordpress.com

Yukarıda verilen linkten sitemizi ekliyoruz.

site-ekleme

Google web yöneticisi araçları :

1.Google hesabınız ile buradan web yönetici araçlarına giriş yapıyoruz.Aynı zamanda bu kısımdanda sitenizi ekleyebilirsiniz. Sağ üstte site ekle yazan yer.

2. Sitemizi buluyoruz. Yanında şöyle bir not yazıyor. Sitenizi Doğrulayın.

3.Yanındaki kutucuga tıklayarak site doğrula kısmını seçiyoruz. Açılan pencere aşağıda resimli olarak gösterilmiştir. Ayrıca her adım oklarlada belirtilmiştir.

Not: Resim açıklamalarını neden yapıyorum.İyi bir site olmanın temel kurallarından biride arama motorları botlarına resimler javalar hakkında kısa bilgiler vermektir.Bunları sizde yaparsanız faydasını görürsünüz.Unutmayın botların gözleri yoktur.Sadece okurlar.

alternatif-yontemler

a. Yukarıdaki resimde Alternatif yöntemleri seçiyoruz.

b. İkinci kutuyu işaretliyoruz.

c. Talimatlar kısmında çıkan kodu kopyalayıp. (Kodun bir kısmını sildim.) şaşırtmasın sizi. Siz komple kodu seçiyorsunuz.

d. Wordpress de Araçlar kısmını açıyoruz.

e. Google Webmastır tool yazan yere yapıştırıyoruz. Kaydediyoruz.

f. Site doğrulama kısmına giderek, sitemizi doğrula dediğimizde üstte yeşil oku göreceksiniz siteniz doğrulanmış demektir. Hayırlı olsun.

WordPress de gideceğiniz kısmın Resimli açıklaması burada oklarla da tekrar verilmiştir resmi inceleyin.

wp-site-kayit

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap