Wordpress Sayfalar Tek Sayfa Altındaki Boş Alanı Değerlendirme
  1. Ana Sayfa
  2. Eklentiler

Wordpress Sayfalar Tek Sayfa Altındaki Boş Alanı Değerlendirme

0

Wordpress, Sayfalardan oluşan Hakkında, Hakkımızda, İletişim, Gizlilik, Hesap No, gibi Tek sayfa yayın altındaki boş alanı eklenti ile değerlendir.

Tek Sayfa Nedir: Ana sayfa makale yayınları içinde yer almayan, Hakkında, Hakkımızda, İletişim, Gizlilik, Hesap No, gibi Tek sayfa içinde web site tanım bilgilerinin bulunduğu statik sabit sayfalardır. Sayfalar, Blogger ile oluşturulmuş web site veya diğer siteler için de çok sık kullanılan bir uygulamadır. Canlı İzle

Tek Sayfalar Nerede Konumlandırılır:

Sabit statik Sayfalar web internet sitesinin hangi amaç ile kullanıldığını açıklayan bilgiler içermekte olup, genel de menü çubuğunda konumlandırılır. Sabit sayfalar yatay sıralı veya alt alta dizin biçiminde temaya eklenebilir. Tamamen kullanıcı düşünce ve yer kazanma amaçlı tasarlanabilir.

Web sitemde, daha fazla neler yapılabilir düşüncesi ile gezinirken Hakkımızda Tek sayfayı incelediğimde yazı alt kısımda büyük bir boşluk dikkatimi çekti. Normal de her zaman gördüğüm bir sayfaydı. Bu boş alana ne yapabilirim diye düşündüm. Bu düşünce ile tek sayfa altındaki boş alanı nasıl değerlendirdim okumaya devam edin.

Tek Sayfa Altındaki Boş Alan Web Siteme Ne Kazandırdı:

1. Göze hitap etmeyen, sidebar ile uyum içinde olmayan boş alan daha ilgi çekici oldu.

2. Belki farkında değilsiniz ancak, yazılan yazılardan daha fazla ilgi çeken alan Hakkında, Hakkımızda, İletişim, Gizlilik, Hesap No, gibi Sayfalardan oluşturulmuş Tek sayfa yayınlardır.

3. Tek sayfa için web site istatistiklerini inceleyin. Yayınladığınız makale okuyucu sayısından daha fazlası Tek sayfa yayın için görüntülenmiştir.

4. Sadece! Tek Sayfa içeriğinizi merak edip okuyan okuyucu için, boş sayfa alanını değerlendirerek diğer yazılarınızı önerip, okuyucu sayınızı azda olsa arttırabilir.

Sayfalar Tek Sayfa Altına Besleme “Feed” Yazıları Ekleyin:

1. Herkesin mutlaka bir Feedburner kaydı besleme linki vardır. Feedburner hakkında bilginiz yok mu? Aşağıda verilen bağlantı linkini açın ve en eski yazıdan itibaren başlık isimlerini takip ederek okumaya devam edip bilgi edinin.

İlgili Makale: Feedburner Hakkında Yayınlar

2. Buradan, Feedburner hesabınıza giriş yapın.

3. Tanıtma, “Publicize” sekmesine dokunun ve sol tarafta BuzzBoost sekmesine tıklayın.

4. Sağ tarafta ön izleme penceresini göreceksiniz. Aşağıda yapacağınız tüm ayarlar bittikten sonra kodları bu pencereden alacağız. Eklenti görünümü.

BuzzBoost Eklenti yapılandırması:

Yayın Ayarları:

Görüntülenecek öğe sayısı: Tek sayfa boşluk büyüklüğüne göre yayın adetini seçin. Sınır 15 ad.

İçindeki bağlantıları aç: Yayın metin bağlantısına tıklandığında Yeni pencerede açar. Öneririm.

Yayın başlığını görüntüleyin (veya kendi başlık sayfanızı sağlayın): Pencereye görülmesini istediğiniz metni yazın.

Ekran favicon: Web sitenizdeki favicon resmi. Seçin veya seçmeyin.

Yazı yazarının adı (varsa): Makale yazar ismi. Seçiminize bağlı seçenek.

Öğe içeriğini göster: Düz metin ve 20 kelime öneririm. “Yazı alıntı uzunluğudur.”

Öğe yayınlama tarihi göster: Gereksiz, ancak seçebilirsiniz.

Bir podcast’ten bağlı medyayı göster: Bağlantı linki yanında resim gösterme. Henüz üzerinde çalışmadım ve şu anda resim çıkmıyor. Ancak konu araştırılıp resim çıkması sağlanacak.

Besleme bağlantısını görüntüle: Okuyucularınızın abone olmasını sağlayan görsel bağlantı. Yukarıda anlatılanları tamamladı iseniz alt kısımdan kaydedin.

FeedBurner Eklenti Kod Kullanımı:

1. BuzzBoost’unuz Hazır mı? Üst pencereye çıkın ve pencere içindeki kodları kopyalayın.

2. Wordpress web sitenize giriş yapın ve Kodları ekleyeceğiniz Tek sayfanızı Menü bar kısmında bulunan Sayfayı Düzenle seçeneği ile açın.

3. Yazı editöründe bulunan, Metin “Html kodlarının eklendiği yer” tıklayın.

4. Yazınızın bittiği en alt kısma biraz önce aldığınız kodları yapıştırın. Görsele tıklayın, kodları eklediğiniz yerde sadece Script simgesi göreceksiniz.

5. Yaptığınız işlemi anlamanız için “Değişiklerin Ön izlenmesi” butonu ile inceleyin. Satır ve paragraf boşlukları varsa düzenleyin.

6. Tek sayfa Makaleyi kaydedin. Bundan sonra boş sayfa yerine okuyucularınız benzer yazıları görecekler.

Anlaşılmayan yerler için yorum yazarak yardım alabilir, diğer yazılarımızı okumak için Abone olabilirsiniz. Düşüncelerinizi paylaşmanızdan memnuniyet duyarız.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap