Wordpress Jetpack Connection Disabled Google Plus Bağlanma Sorunu
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Wordpress Jetpack Connection Disabled Google Plus Bağlanma Sorunu

0

Kısa süre önce, Wordpress 4.6.1 sürüm güncellemesi ardından, Wordpress, Jetpack’ın eklenti güncellemesi sonucu kamuya açık “Public api’si” Jetpack Google bağlanamıyor hata iletisi vermeye başladı. Wordpress Jetpack eklentisini, Kumanda paneli → Ayarlar → Paylaşma, Paylaşma ayarları yolunu izleyerek, “Google+ Baglan” test edebilirsiniz.

google-baglan

Paylaşma ayarları bölümünde bulunan, Facebook, Twitter, Linkedin, Tumblr, Path, sosyal paylaşım sitelerine App izni verilirken, Google+ paylaşım izni çalışmadığından Google Plus ile irtibat kesilmiş durumda. Google+ Bağlan butonu ile açmaya çalıştığınızda karşınıza gelen ekran ve sorunlu ekran metin bilgileri ise şu şekilde özetlenebilir.

Bağlantı Devre Dışı

Biz hizmeti geri yüklemek için ortağı ile çalışırken Maalesef bu bağlantı seçeneği geçici olarak kullanılamıyor.

Connection Disabled

Sorry, this connection option is temporarily unavailable while we work with our partner to restore service.

Jetpack Eklenti sayfasındaki, Paylaşma ayarları hata bildirim ekranı

jetpack-google-plus-baglanma-sorun-ekrani
Yukarıda verilen resimde Chrome tarayıcı penceresindeki link’i incelerseniz;

https://public-api.wordpress.com/connect/?disabled” hata veren link yapısını görebilirsiniz. İlgili linkten de anlaşıldığı gibi “connect/?disabled” bağlantı sağlanamıyor.

Ayrıca Jetpack paylaşım ayarlar bölümünde bulunan Duyuru kullanımı hakkında daha fazla bilgi ve WordPress.com Connect hakkında yazılan dokümanları da okuyabilirsiniz.

Wordpress.org web destek sitesinde ve kişisel iletişim ile yapılan görüşmeler sonucu eklenti yazarı sayın, Jeremy Herve “Bu konuda Google temas ettik ve biz bir iş çevresinde bulmak için onlarla birlikte çalışıyoruz. Ben en kısa sürede bazı haberlerim var burada tekrar göndeririz.” bir açıklama yazmıştır. Açıklamanın ingilizce karşılığı ise şu şekildedir.

We’ve contacted Google+ about this, and we’re working with them to find a work-around. I’ll post again here as soon as I have some news.

Yukarıda yaşanan sorun bir diğer sorunu da beraberinde getirmiştir. Google Plus yorumları kullanan Wordpress kullanıcıları, Google+ yorum eklentisini kullanamamaktadır. Yayınlanan yazılar otomatik paylaşım yapılamadığı gibi aşağıdaki eklentileri kullanıyorsanız Google+ yorum penceresinin çalışmadığını da görmüş olmanız gerekir.

Wordpress Google Plus Yorum Eklentileri:

google-plus-eklenti-yorum-testi

Jetpack da görevli arkadaşların en kısa zamanda sorunu çözmeleri dileklerimle.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap