WordPress için AdSense Eklentisi kullanımdan kaldırılıyor

WordPress için AdSense Eklentisi kısa bir süre sonra kullanımdan kaldırılıyor.Kullanıcılarına maksimum düzeyde değer sunduklarından emin olmak için ürünleri ve bu ürünlere ait özellikleri geliştiriciler sık sık inceleniyor. WordPress için AdSense Eklentisi‘ni inceleyen geliştiriciler şu anda çalışmakta olan otomatik reklam biçimlerini ve gelecekteki diğer girişimler gibi yenilikçi özelliklerle WordPress yayıncılarına daha iyi destek sağlayabileceklerine karar vermişler.

Bu nedenle, Mayıs 2017′de WordPress için AdSense Eklentisi’ni kullanımdan kaldırıyorlar.

Şu anda WordPress siteniz için bu eklentiyi kullanıyorsanız daha ayrıntılı bilgi ve tavsiyeler içeren bir e-postayı kısa zamanda alacaksınız.

bu konu ile ilgili Önemli tarihlere bakacak olursak pek iç acıcı olmadığını göreceksiniz.

2017 yılının Mart ayı başında: Yeni yayıncılar, eklentiyi kullanarak AdSense’e kaydolamayacak.

2017 yılının Nisan ayı başında: Mevcut yayıncılar, eklenti aracılığıyla reklam ayarlarını veya reklam birimlerini değiştiremeyecek.

2017 yılının Mayıs ayı başında: Google, eklenti için artık destek sağlamayacak.

Etkilenen WordPress yayıncılar için Adsense kurulum rehberi hakkındaki yazımı AdnanGuney.com WordPress web sitemde yapacağım çalışma sonrasında takip eden arkadaşlar okuyabilirler.

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

Google Gmail e-posta ek sınırını 50MB’a yükseltti

Kurumsal Web Tasarım