1. Ana Sayfa
  2. Adsense

Wordpress Head Etiketine Adsense QuickStart Reklam Kodu Eklemek

Wordpress Head Etiketine Adsense QuickStart Reklam Kodu Eklemek
3
Kendinden barındırmalı Wordpress web siteniz için Adsense onaylı kullanıcı ve yayıncı iseniz, Adsense Masaüstü bilgisayarlar ve mobil cihazlar için QuickStart reklam kodlarını kısa sürede web sitenize ekleyebilirsiniz.

Wordpress, Blogger, Google Sites, Tumblr, gibi web sitelerini kullanan biri olarak bir önceki makalemde “ Head etiketi Html şablonunda nerededir?” yazılı ve videolu anlatım yapmıştım. Adsense QuickStart reklamları; Masaüstü bilgisayarlar ve mobil cihazlar da reklamları yürüten kodlardan oluşmaktadır.

İlgili Makaleler:

Blogger Şablon kodlarına Adsense Sayfa Düzeyi Reklam Kodları nasıl eklenir?

Adsense Sayfa Düzeyi Reklam WordPress’e nasıl eklenir?

Wordpress için Adsense QuickStart reklam kodlarını Wordpress Head etiketine nasıl ekleyeceğiniz okumaya devam edin. Wordpress yazılımında öncelikle bulmamız gereken dosyanın adı, “ header.php dosyasıdır. Bu dosyayı bulup, <head> başlangıç ve </head> kapanış etiketleri arasına Adsense reklam kodumuzu ekleyeceğiz. Bu işlem sonrasında reklamlarınızı izleyebilirsiniz.

Ayrıca ilginizi ekebilecek bir makale okuyun:

Dinamik Blogger Adsense Reklamı Çıkmıyor Sorun ve Cevabı

Wordpress yazılım içinde Head etiketi nerede bulunur?

Hemen aşağıdaki dosya yolunu, Wordpress sunucunuzu açarak bulun...
 


Head etiket dosya yolu:

Örnek:
Kod Düzenleyicisi: adnanguney.com / httpdocs / wp-content / themes / temaadı / header.php dosyasına ulaşın.

header.php dosyasına kodları eklemeden önce, ilgili dosyayı masa üstüne tutup atın. Herhangi bir hata yaşadığınızda aynı dosyayı bulunduğu konuma sürükleyip bırakın. Dosya yedeklemenin farklı basit bir şeklidir bu yapılan işlem.


Sonuç: Adsense kumanda paneli, varsayılan rapor sekmesine tıkladığınızda birbirinden güzel renkler ile oluşturulmuş raporunuzu görebiliyorsunuz.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap

Yorumlar (3)

  1. Merhaba vinyet ve sabit ter paylaşımlı reklaları head üzerinden ekliyorum ama google supporta quick start reklamları eklemek için google adsense de oturum açın ve başlarken sekmesinden quick start reklamlarını etkinleştirin diyor google adsense panelinde başlarken diye bir bölüm yok , yoksa var da ben mi bulamıyorum ?

    • @aslı hanım merhaba, Öncelik ile hangi web sitesini kullanıyorsunuz. Blogger, Wordpress? Siz hangisine eklediniz. Yazı Wordpress üzerine kurulu ancak bazen Blogger olarakta soruya başlanabiliyor. Baştan net olmamız lazım.

  2. ModaSky ‘da Adsense kodu nasıl eklenir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir