WordPress Google Ortak Çalışması

WordPress ve Google ortak çalışması gittikçe büyüyor…

Google Photos’u WordPress ile kullanmak artık daha kolay!

WordPress.com, Google Docs ile birleşimini geliştirmek adına Mart ayı başlarında yeni bir eklenti (plugin) yayınladı. Bu yeni eklenti ile kullanıcılar, direkt olarak Google Docs içerisinden blog’larına yazıları aktarabilmekte idi. Ayın ilerleyen dönemlerinde de platformun guncellenmesi ile medyanın kullanım biçimine de yenilikler eklemisti.

Bu sistemde çalışabilmek  için yapmanız gereken Media Library (Medya Kütüphanesi) kaynağını WordPress’den Google Photos’la değiştirmek. Sisteme ilk kez girişte Google hesabınız ile bağlantı kurmanız gerekiyor..

Kaynağın değişiminden  sonra en yakın Google Photos yüklemelerinizi Medya Kütüphanenizde görecek ve bunları kullanabilmek icin yapmanız gereken tek şey bir fotoğrafa tıklayıp ekleme seçeneğini seçmek. Eğer WordPress.com bloğunuz video içeren bir blog ise , Google Photos’daki en yakın videolarınız da aynı şekilde kullanılmaya hazır olacaklar.

Kendi WordPress blogu sunuculuğunu yapanlar için ise bu özelliği kullanmaları için Jetpack eklentisi yeterli gelmektedir.

Yazar gultasarim

Cum.unv.elektronık mezunu gultasarim.com kurucusu ve editörü ayrıca
Wordpress,Blogger,Tumblr,Google Sites,Sosyal Medya ,Seo alanlarda profesyonel çözümler üreticisi..

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

Windows 10’da Disk Alanı Açmak İçin 5 Basit Yöntem

Satan yandı! Artık hapis ve para cezası var!