1. Ana Sayfa
  2. Feedburner

Wordpress.Com İçin Feedburner Rss İle Abone Olma Eklentisi

Wordpress.Com İçin Feedburner Rss İle Abone Olma Eklentisi
+ - 0

WordPress.com kendinden barındırmalı web siteleri için, “Feedburner Rss ile Abone Ol” uygulaması. Hiçbir eklenti yüklemeden Feedburner Rss ile Abone olma kodlarını web sitenizde kullanabilirsiniz. Feedburner Rss ile Abone ol uygulaması, Feedburner’in URL link kalıbı, CSS Stil dosyaları, kendinize ait Feedburner Uri isminiz ve ve tarayıcı yeni sekmede açılan Popup kodlarından oluşmaktadır.

Web sitenize eklenti kurmadan kodları bir metin widged’i ile kullanabilirsiniz. Kodları eklediğinizde web sitenizin mevcut menü çubuğu renkleri ile otomatik uyum içinde çalışır. Kod içinde mevcut olan CSS Stil dosyalarındaki Genişlik ve Yükseklik ayarlarını isterseniz kendi zevkinize göre tanzim edebilirsiniz.

İlgili Makale: WordPress Sitesi İçin Eklentisiz Takip Etme Uygulaması

Yukarıda verilen “İlgili Makale” linkine giriş yaparak ayrıca web sitelerinin olmazsa olmazları arasında yer alan Sosyal Takip Etme simgelerini, “Facebook, Twitter, Linkedin, Youtube, Pinterest” WordPress sitenizde eklenti kurmadan da kullanmanız mümkün.

wordpress-rss

Bu makalede, Okuyucu kitlenizin web sitenizi takip edebilmesi ve abone olabilmesi için, web sitenize nasıl ekleneceğini aşağıda adım adım takip edin.

Feedburner Rss İle Abone Ol Uygulama Açıklamaları:

1. WordPress web sitenize giriş yapın.

2. WordPress yönetim paneli, GörünümBileşenler’i açın.

3. Abone olma, uygulama kodlarını eklemek için sol tarafta bulunan hazır widget kısmından “Metin” sekmesini açın, uygulamayı ekleyeceğiniz Sidebar veya Footer alanını seçin ve aşağıdaki kodları metin penceresine yapıştırın.

Öneri: Ekleyeceğiniz kodları önce bir metin editör dosyasına yapıştırıp, aşağıda açıklaması yapılan link isimlerini değiştirin.

Abone Ol Uygulama Kodları:

<form action="https://feedburner.google.com/fb/a/mailverify" method="post" onsubmit="window.open('https://feedburner.google.com/fb/a/mailverify?uri=adnanguney/adnan', 'popupwindow', 'scrollbars=yes,width=550,height=520');return true" style="border: 1px solid #ccc; padding: 3px; text-align: center;" target="popupwindow">
Eposta Adresini Gir ( RSS ) →<br />
<input name="email" style="width: 245px;" type="text" /><br />
<input name="uri" type="hidden" value="adnanguney/adnan" /><input name="loc" type="hidden" value="en_US" /><input type="submit" value="Abone ol" /><br /></form>
<center><a  

4. Kod içinde mavi ile renklendirilmiş Feedburner sosyal profil isimlerini kendi profil isimleriniz ile değiştirin. Link ismini değiştirme örneğini inceleyin.

Örnek: uri=adnanguney/adnan, adnanguney/adnan, ismini kendi link isminiz ile değiştirin. Aynı değişimi diğer mavi link için de uygulayın.

5. Kırmızı ile belirtilen, Genişlik ve Yükseklik ebatlarını ihtiyaç duyarsanız değiştirin.

Abone olma, uygulamasını artık hiçbir eklenti kullanmadan sitenizde kullanın. Uygulama hakkında anlaşılmayan yerler için yorum yazarak bilgi alabilir, yazıyı beğendi iseniz arkadaşlarınız ile paylaşabilir, yeni makalelerden haberdar olmak için Abone olabilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap