Wordpress – Blogger web sitene Google Ücretsiz Web Sitesi Çevirmeni eklentisi eklemek
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Wordpress – Blogger web sitene Google Ücretsiz Web Sitesi Çevirmeni eklentisi eklemek

+ - 0

 

Web sitenizin anında 100’den fazla dilde kullanılabilmesini sağlayan Google Çeviri’nin otomatik çeviri gücünü web sitenize ekleyin! Ücretsiz Web Sitesi Çevirmeni eklentisi ile küresel çapta erişiminizi hızlı ve kolay bir şekilde genişletebilirsiniz.

 Kendi ülke diliniz haricinde web sitenizi takip edip makalelerinizi okuyan okuyucu kitlenize yardımcı olarak, dünya genelinde daha fazla okuyucu kazanmaya çalışın.

Google Ücretsiz Web Sitesi Çevirmeni eklentisini eklemek için ilgili adımlar:
Blogger: 
1. Blogger kumanda panelini giriş yapın.
2. Yerleşim → Gadget Ekle → Html/JavaScript gadgeti açıp pencereye aşağıda anlatılan kodları alarak ekleyin konumlandırın ve kaydedin.
WordPress: 
1. WordPress kumanda panelini giriş yapın.
2. Görünüm → Bileşenler → Metin penceresine tıklayın. Açılan pencerede Metin sekmesine tıklayıp aşağıda anlatılan kodları alarak ekleyin konumlandırın ve kaydedin.

Google Ücretsiz Web Sitesi Çevirmeni eklenti kodlarını alın:

1. Bilgisayarınızdaki uygulamalar pencere içindeki Çeviriyi açıp en alt kısımda bulunan Web Sitesi Çevirmeni linkine tıklayın.

 
2. Açılan pencerede hemen şimdi web sitenize ekleyin butonuna tıklayın.
3. Web site URL’nizi girin.

4. Web site dilini seçin.
5. Google Analistik kodunuzu isterseniz girin.
6. <sonraki seçeneği ile devam ederek size verilen kodu kopyalayıp, Web sitenizde Yukarıda anlatıldığı şekilde yapıştırın ve kaydedin. Sonuç aşağıdaki görselde görülmektedir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap