1. Ana Sayfa
  2. Genel

WordPress 4.7 Vaughan Güncellemesi

WordPress 4.7 Vaughan Güncellemesi
0

WordPress 4.6.1 sürümü, WordPress 4.7, “Sarah Vaughan wiki” onuruna hitaben 07.12.2016 tarihinde Türkiye saati ile 06,30 sabah vakitlerinde yeni sürüme güncellendi.

WordPress geliştiricileri, 2017 yılı için gelenek haline getirdikleri her yeni güncelleme için bu defada Efsanevi caz vokalisti Sarah Vaughan’ı onurlandırıp anılmasını sağladılar. Sarah Vaughan “Sarah Lois Vaughan” Amerikalı caz şarkıcısı 27 Mart 1924 de doğmuş, 3 Nisan 1990 tarihinde 66 yaşında iken ölmüş.

Efsanevi caz vokalisti Sarah Vaughan anısına caz müziği sevenler için seçilen bir video

WordPress web sitenize henüz yeni güncelleme mesajı gelmemiş olabilir. En kısa zamanda mesaj gelecektir sabırlı olmak lazım. WordPress 4.7 yeni sürüm güncellemesi geldiğinde yüklemeden önce, web sitenizin mutlaka yedeğini almayı unutmayın.

Hatta kurulum aşamasında web site güvenlik eklentiniz var ise kurulum bitene kadar pasif yapmanızda faydalı olacaktır.

Ayrıca, WordPress 4.7 yeni sürüm güncelleme videosunu da izleyebilirsiniz.

WordPress güncellemesi ile birlikte Yirmi on yedi “twenty seventeen” varsayılan teması yepyeni özellikler, fotoğraf ve video başlıklarıyla karşımıza çıkıyor.

Yirmi on yedi teması daha çok iş amaçlı web siteleri için oluşturulmuş. Birden fazla bölüm ile özelleştirilebilir bir ön sayfası, widget, navigasyon, sosyal menüler, logo, özel renk ve daha fazla özellikler ile kişiselleştirilebiliyor. Geniş bir çalışma alanına sahip, 2017 yılı için varsayılan olarak düşünülen tema herhangi bir cihaz üzerinde, birçok dilde mükemmel çalışabiliyor.

Web siteniz için yenilikler:

Güncellenen yeni WordPress 4.7 ile iş akışlarınızda kesintisiz, tahribata uğratmadan, canlı ön izleme yaparak özelleştirmeler yapabileceğiniz özellikleri kullanabilirsiniz. Temanız üzerinde yaptığınız tüm değişimleri görebilir yanlış yaptığınızı düşündüğünüzde kaydet butonunu kullanmadan çıkış yaparak ilk tema görünümüne dönebilirsiniz.

Nasıl yani! Temamı bozarsam yedek de almamışsam tüm tema yazılımlarım bozulacak şeklinde düşünebilirsiniz. Korkmayın ilgili adımları takip ederek deneyin.

Çok çekiniyorsanız önce WordPress dolu seçeneği ile tam yedeğinizi alın. Gösterge paneli “Dashboard” → Sağ üst, Ekran tercihleri → Hoşgeldiniz, seçeneğini işaretleyin.

Başlangıç → Sitenizi Özelleştirin, butonuna tıklayın. İstediğiniz zaman işareti kaldırarak görülmez konuma alabilirsiniz.

Web sitenizin tema kısa yolları ile düzenleme yapabileceğiniz alana ulaştınız. Her bir alanı kontrol edebilirsiniz çekinmeyin. Sadece ne yaptığınızı neden yaptığınızı anlamaya çalışın.

Yaptığınız her bir değişim ön izleme alanında görülür. Yaptığınız değişimden memnun kaldığınızda üst kısımda kaydet’i kullanabilirsiniz. Kaydet butonunu kullanmadığınız sürece eski tema yazılımına geri dönersiniz.

WordPress 4.7 İçin REST API:

WordPress 4.7 mesaj, yorum, terimler, kullanıcılar, meta ve ayarları için REST API özelliği getirilmiş. İçerik bitiş nokta eklentileri, temalar, uygulamalar aracılığıyla WordPress sitesine makine tarafından okunabilir dış erişim özelliği getirilmiş.

WordPress 4.7 İçin Diğer Değişikler:

  1. Yazı editörü Paragraf, pencere yazıları küçültülüp kısa yol isimleri eklenmiş.
  2. Yatay çizgi ve Blogger’a yeni eklenen Özel karakterler gibi eklenti ilave edilmiş.
  3. Bağlantı penceresin, bağlantıyı sil sekmesi eklenmiş.

WordPress 4.7 güncellemesi ile ilgili araştırmalarımı sizlerle paylaştım. Yeni WordPress 4.7 güncellemesi için fark edilemeyen diğer konular hakkında sizde görüşlerinizi belirtin.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap