1. Ana Sayfa
  2. Genel

WordPress 4.4 Sürümü Güncellendi Terfi Edin

WordPress 4.4 Sürümü Güncellendi Terfi Edin
+ - 0
wordpress-4-4-clifford

WordPress’in en önemli eklentilerinden Jedpack bir hafta önce takipcilerini bilgilendirerek WordPress’in 4.4 sürümüne geçeceği bilgisini vermişti. 09.12.2015 tarih itibari ile WordPress yazılım sürümünüzü güncelleyebilirsiniz. 4 Aralık 2015 tarihinde okuyucularına bilgilendiren Jedpack Phaton Performans ve Güvenlik sisteminde iyileştirme yapıldığı müjdesini de vererek WebP görüntü formatına, WordPress’in yeni sürümü ile geçileceğini belirtmişti. Phaton Performans ve Güvenlik sisteminde uygulanan çalışma Phaton görüntü hizmeti WordPress.com veya Jetpack’a bağlı WordPress sitelerinde barındırılan siteler için bir resim hızlandırma ve düzenleme hizmetidir. Bu uygulama, Web sitenizdeki okuyucular için resim görsellerinde daha az yük ve daha hızlı görüntü anlamını ifade etmektedir.

Wordpress 4.4 Sürüm Güncellemesi :

1. WordPress sitenizi açtığınızda uyarı çubuğunda yeni eklenti iletisini görebilirsiniz tıklayın.

2. WordPress güncellemeleri Şimdi Güncelleyin mesajını göreceksiniz. Önemli!

3. WordPress sürüm ve eklenti güncellemelerin de mutlaka veri tabanı ve dosyalarınızın yedeğini alın. Şimdi güncellemeye başlayın.

WordPress sürüm güncellemesi
wordpress-surum-guncellemesi

4. Güncelleme bittiğinde birçok sürpriz eklenti ve yeniliklerin başladığını aşağıdaki videoyu izleyerek görebilirsiniz. Bunlar neler mi? Kendi dilinizde alt yazı anlatımı ile izleyin..

WordPress 4.4 Clifford yeni sürüm anlatım videosu


WordPress Özgürlükler (Alıntı) :

WordPress ücretsiz ve açık kaynak kodlu, çoğunlukla dünyanın çeşitli bölgelerinde yaşayan, gönüllü geliştiriciler tarafından geliştirilmiştir. WordPress bazı harika, dünya görüşünüzü değiştirecek haklara sahip olduğunu GPL lisansıile beraber gelmektedir.

  • Ne için istiyorsanız o amaçla bu programı kullanmak için tam anlamıyla özgürsünüz.
  • Kaynak kodlara erişebilirsiniz. Programın nasıl çalıştığını inceleme ve isterseniz değiştirme özgürlüğüne sahipsiniz.
  • Orijinal programın kopyalarını dağıtma, dolayısıyla komşunuza yardım edebilme özgürlüğüne sahipsiniz.
  • Değişiklik yaptığınız sürümü başkalarına dağıtma özgürlüğüne sahipsiniz. Bu sayede uygulamayı kullanan kişilere değişikliklerinizden faydalanma şansı tanımış olursunuz.

WordPress, sizin gibi insanların arkadaşlarına WordPress’i anlatması ve binlerce firmanın ve servisin WordPress etrafında konuşlanmış uygulamaları ile büyüyor ve bizler, her seferinde hakkımızda iyi bir şeyler söylendiğinde gururlanıyoruz. Sadece ilk önce marka yönergelerimize bir göz atsanız yeter.

WordPress dizininde yer alan her eklenti ya da tema %100 GPL uyumlu ya da benzer bir ücretsiz lisansa sahiptir, böylece rahatça eklenti ve tema bulabilirsiniz. Eğer bir başka kaynaktan eklenti ya da tema bulursanız GPL olup olmadığını sorun. Eğer WordPress lisansına saygı göstermiyorlarsa, kendilerini hiç bir şekilde önermiyoruz.

Tüm yazılımların bu özgürlüklerle beraber dağıtılmasını istemez misiniz? Biz istiyoruz! Daha fazla bilgi için Free Software Foundation (Özgür Yazılım Oluşumu) sitesine bir göz atın. Adnan Güney WordPress

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap