WordPress 4.1 Sürüm Güncelleme ve Yenilikler
 1. Ana Sayfa
 2. Genel

WordPress 4.1 Sürüm Güncelleme ve Yenilikler

9

Worpress 4.0 güncellemesini yenileyerek, 4.1 sürümüne geçti. Wordpress yeni sürümünde performans iyileştirme ile birlikte kullanıcı medya deneyiminide geliştirmiş. Kullanıcılarına wordpress kumanda panelinde yeni sürüm bilgisi vererek 4.1 sürüme hemen geçileceği uyarısını ihmal etmiyerek bazı yeni özellikleride kullanıcalarına bilgi aktarıyor. Wordpress 4.1 sürüm güncellemesini şarkıcı Dinah Washington’u onurlandırma adına Wordpress.org resmi sitesinde WordPress 4.1 “Dinah”  başlık ismi ile duyurmuş.

Wordpress 4.1, performans iyileştirmeleri ve diğer özellikleri ile birlikte, kullanıcıları için yazma deneyimini geliştirmeye odaklanmış sürümü kumanda panelinde FTP girişi yaparak veya zip olarak indirip yükleyebilirsiniz.

Yazı öditör özellikleri :

Kullanıcılarının konsantresine yardımcı olmak için rahatsız edici yan uygulama ve sekmeleri yazma modunda iken aktifleştirerek diğer uygulamaları kapatan bir mod geliştirmiş.

Yazı editörüne ayrıca bir icon ekleyerek manuel kullanımlı dikkat çeken tüm uygulamaları kapatan birde eklenti mevcut. Yazım modundan çıktığınızda diğer foksiyonlar tekrar görülür oluyor. Bu yeni eklentinin wordpress editöründeki görünüm resmini aşağıda inceleyin.

wordpress özel yazım mod iconu

Wordpress kullanıcıları için yapılan uygulama oldukca mantıklı ve düşünceli bir tasarım olmuş. Wordpress yeni kullanıcılarına gelenek olarak sunduğu birde tema eklentisi mevcut. İlk defa Wordpress kullanmaya başladığınızda kurulumunuzda bu temayı göreceksiniz. Dilediğiniz zaman değiştirebilirsiniz..

Sonuç : Tüm gelişmeler güzel ancak bizim Blogger geliştiricileri uyuyorlar mı ? Tüm Html kodlarında birçok değişikler yapabildiğimize göre yeni temalar veya eklentiler hakkında ne bir yazı nede bir yenilik, maalesef yok. Google’un ürününü kullanıyoruz ve bu gelişimleri bizde görmek istiyoruz. Sizde benim gibi düşünüyorsanız görüşlerinizi lütfen belirtin.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap

Yorumlar (9)

 1. Merhaba Adnan bey bende sizin gibi düşünüyorum ve bloggerri bıraktım wordprese geçtim.

  bu siteniz wordpress alt yapılı herhalde çok iyi tasarım tebrik ediyorum.

  blogculuğa ara verdim ama geri geldim özledim sizi eröekten

   

  • Mustafa bey merhaba, teşekkür ederim. Aramıza hoş geldin. Site Wordpress evet. Blogculuk bırakılır mı hiç.Alıştığınızda bırakamazsınız. Ben şahsen bıraktığımda büyük bir boşluk hissediyorum. Bende sizleri özledim.Görüşmek üzere.

 2. Merhaba adnan bey mail adresime aşağıdaki gibi mailler geliyor. Wordpress kullanıcılara baktım 69 abone hepside yabancı bu nedemek oluyor 

   

  • Mustafa bey bu çok doğal. Türk olacak diye bir kayıt yok. Zaten Türk yazar yayıncılar bu işler ile pek uğraşmıyorlar. Onalar bir saniyede nasıl zengin olunur o işlere bakıyorlar.

   Henüz daha beta protatif aşamasındayız. o aşamayı geçerlerse konuyu anlayacaklar. Çok doğal bir işlem.

   • Henüz daha beta prototif aşamasındayız. derken 

    ikincisi nasıl abone oluyorlar benim abonelik sistemim yok ki nerden buluyorlar sitemi onu anlamadım

    • Henüz bazı şeylerin yeni olduğu deneme aşamasında olduğu anlamını taşıyor.Sitene giriş yaptığnda sen göremiyorsun. Siteden çıkış yap giriş kısmına bak. Orada abonelik seçeneği mevcut.

 3. Ayarlardan abone kısmını kontrol et.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir