WordPress 4.1.2 Yeni Sürüm Güncellemesi
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

WordPress 4.1.2 Yeni Sürüm Güncellemesi

+ - 0

WordPress 4.1.2 Yeni Sürüm

Worpress 4.1.1 sürümü güncellendi. Wordpress 4.1.2 sürümüne geçtiğini eklentiler bölümündeki güncelleştirme kısmında görebilirsiniz. Wordpress 4.1.1 sürümünde bulunan 21 güvenlik açığının, Wordpress yeni 4.1.2 sürümüne geçirilmesi ile giderildiği ifade ediliyor. 

Wordpress yeni sürümünde performans iyileştirme ile birlikte kullanıcılarının medya deneyimini de geliştirerek kullanıcı yazı yazarken dikkatinin dağılmaması ve rahatsız olmaması için yan uygulamaları açılır kapanır hover pozisyonu ile desteklemişler . Ayrıca kullanıcılarına wordpress kumanda panelinde yeni sürüm bilgisi ile birlikte Yirmi Onbeş mobil uyumlu temayı ücretsiz öneriyor. 

En yeni varsayılan tema, Yirmi Onbeş’in, temiz görünümlü blog odaklı bir tasarıma sahip olması ile birlikte Google’s Noto yazıtip ailesi ile kusursuz bir dil desteği gelişmiş tipografi çalışmaları sayesinde her ekran boyutunda okunabilirlik özellik sergilediği ifade ediliyor. İçeriğiniz ister telefonda, ister tablette, ister dizüstü, ister masaüstü bilgisayar olsun her zaman merkezde görülür.

Wordpress 4.1.2, performans iyileştirmeleri ve diğer özellikleri ile birlikte, kullanıcıları için yazma deneyimini geliştirmeye odaklanmış sürümü kumanda panelinde FTP girişi yaparak veya zip olarak indirip yükleyebilirsiniz. Sonuç olarak yine küçük bir taşlama yapmadan yazımı sonuçlandırmak istemedim.

Sonuç : Tüm gelişmeler güzel ancak bizim Blogger geliştiricileri uyuyorlar mı ? Tüm Html kodlarında birçok değişikler yapabildiğimize göre yeni temalar veya eklentiler hakkında ne bir yazı nede bir yenilik, maalesef yok. Google’un ürününü kullanıyoruz ve bu gelişimleri bizde görmek istiyoruz. Sizde benim gibi düşünüyorsanız görüşlerinizi lütfen belirtin.

En iyi eklentileri görmek için :
1. Wordpress kumanda paneline giriş yapın.
2. Eklentiler → Yeni ekle → Öne çıkan-popüler-Önerilen-Favoriler bölümünde görebilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap