1. Ana Sayfa
  2. Genel

WordPress 4.1.1 İle Gelen Yenilikler

WordPress 4.1.1 İle Gelen Yenilikler
+ - 3

Merhaba arkadaşlar bu geceki makalemizde WordPress 4.1.1'i ele aldık wordpress in son güncellemesi az önce yayıma alındı ve yüklemeye hazır durumda. WordPress 4.1.1 artık kullanılabilir. Bu bakım ile  yayın sürümü 4.1'in  21 hatası gideririldi. ufak açıklar olsada bu tip güncellemeler her zaman hayat kurtarır.  WordPress 4.1 son iki ayda 14 milyondan fazla indirme gördü. Bu yüzden güvenlik açıklarına çok dikkar eden wp yazılım severler sürekli güncelliğini korumayı hedef sayıyor.

Değişikliklerin tam listesini görmek için wordpress in resmi sitesine girip incelemede bulunabilirsiniz . Zaten WordPress 4.1 kullanıcısı iseniz  sitenizin yedeklerini aldıktan sonra güncellemeye geçmenizi tavsiye ederim.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

1984 İzmit'te doğdu Konya Selçuk Üniversitesi ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi mezunu. Network Dizayn kurucusu ve editörü. Server altyapısını kuran ve düzenleyen kişi. Gerçek bir teknoloji bağımlısı olan Fatih, ayrıca oyun dünyası ve film sektörüne de ilgili.

Yorum Yap

Yorumlar (3)

  1. Otomatik güncelleme olayı aslında güzel bir özellik değil.Tema, eklenti uyumsuzlukları nedeniyle sorun çıkabilir. Bunun için aç kapa olarak özellik eklenmeli.

  2. Can Bey aslında haklısınız bu işlemi kendiniz manuel hala getirebilirsiniz. Kısaca tarif etmek gerekirse ana dizinde bulunan wp-config dosyanızın sonuna  aşağıdaki kodu ekleyerek yada wp-admin klasöründe bulunan update.php ve upgrade.php dosyasının yazma izinlerini 0 olarak ayarlayarak otomarik moddan çıkabilirsiniz.

    define( ‘AUTOMATIC_UPDATER_DISABLED’, true );

  3. Merhaba ben jetcpack yorumlarını kullanıyorum daha öncede temanın orijinal yorum kutusu vardı ikisinde de aşağıdakiseçenekler yorum yapan kişiye gösterilmiyor ve kişinin yorumuna cevap verdiği zaman kişiye mail yoluyla bilgi verilmiyor.

    Yeni yorumları bana e-posta ile bildir.

    Eposta yoluyla yeni yazıları bana bildir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.