Wix Web Sitenize Header Başlık Resmi Ekleme
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Wix Web Sitenize Header Başlık Resmi Ekleme

4
Wix ile oluşturulmuş web sitenize başlık resmini nasıl ekleyebilirsiniz? Wix web sitenizin başlık “header” alanı web sitenizde dikkat çeken önemli bir tasarım alanıdır. Wix web magazasında bulunan birbirinden güzel ücretsiz resimlerden birini seçerek sitenize ekleyebilirsiniz. Wix sitenizde bu işlemi yapabilmeniz için öncelikle Wix web sitesine üyelik girişi yapmalısınız.
Wix sitesine giriş yaptığınız da “Yeni kullanıcıyım” veya “Mevcut kullanıcıyım” seçeneklerini kullanarak üyelik işlemlerini başlatabilir, ayrıca Facebook ve Google gibi Sosyal platformlar ile de direk giriş yapabilirsiniz. Wix site abonelik işlemleri için aşağıda verilen giriş penceresini inceleyin.
wix-obone-girisi
Wix site üye giriş pencesi

Wix Header Başlık Resmi Ekleme Uygulaması :

1. Wix sitesine giriş yapın.

2. Web sitenizi açın ve sol taraftaki “Ekle” artı simgesine tıklayıp, “Görüntü” ismine tıklayın.

3. Sağ tarafta açılan ilk sıradaki, “Görüntü yükleme” seçeneğini açın.
wix-baslik-resmi-yukleme

Görüntü yükleme penceresi

4. Görüntü yükleme penceresi açıldığında, menüden “Free from Wix” ismine tıklayın. Sol tarafta, “All” tüm görüntülerden veya alt kategorilerdeki diğer resim başlıklarından birini seçerek görüntünüzü web sitenize eklemek için “Upload” yükleme penceresine tıklayarak taşıyın.

5. Resimleri önizlemek için, resim üzerine gelin ortasında artı mercek iconu üzerinde mausu yanaştırarak seçeceğiniz resminizi büyük izleyin.

6. Beğendiğiniz görüntüyü seçip, tıklayarak veya üst kısımda Turuncu renkli “Upload Images” butonuna tıklayın.
wix-resim-upload-penceresi

Resim görüntülerini “Upload” yükleme penceresi

7. Yukarıda anlatılanları takip ederek eklediğiniz resminizi tema ebatlarınıza göre yatay ve dikey kenar çizgilerinden tutarak boyutlandırın. İşlemleriniz bittiğinde önizleme yapın kaydedin ve yayınlayın. Tüm işlemler bittiğin de yukarıda gördüğünüz ilk resim gibi artık bir başlık resminiz olacaktır.

Ayrıca, Wix kategorisindeki diğer makaleleri de okuyabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap

Yorumlar (4)

  1. merhaba WİX de üst bilgi kısmına yanlışlıkla uzun bi metin yapıştrdım. Tüm sayfalarda üst bilgi sayfalarca uzun oldu. Yaptığım metni sildim. Hatta o sayfayıda sildim ama genede üst bilgi kısmını yukarı doğru daraltamıyorum. Çizgi üzerinde ok geliyor ama basık tutarak yukarı çekilmiyor. konu hakkında bilginiz varsa desterklerinizi beklliyorum.

    • Merhaba, Üst bilgi başlık kısmına eklediğiniz bilgi için sağ tarafta açılan kutucuklarda seçenekler var. O seçeneklerdeki tüm sayfaklar da gözüksün kutusu işaretli ise işareti kaldırın. Metnin uzunluğu önemli değil. Witgeti sağa sola kısalttığınızda yazı küçülür alt satıra kayma yapar. yazının fontunu yine sağdaki seçeneklerden biçimleyerek küçültebilirsiniz.

  2. Merhaba; Wix sitemde YANLIŞLIKLA Üst bilgi kısmını sildim tekrar nasıl eklerim üst bilgi alanını yardımcı olabilir misiniz?

    • Site düzenlemesinde iken > sol menüdeki > Ekle > Menü üstüne mausu getirin ve bu kısımdam üst bilgi asıl ismi üst menü biçimlemesini yapın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir