in ,

Wix Sitenizi Harici Domain Host İle Kullanma

Wix web sitesi ile oluşturulmuş web sitenizin harici alan domain ve Host kayıtlarının yapılandırması hakkında bilgiler. Wix siteniz için, başka bir ana bilgisayardan alan adı satın alıp ve alan adını bir başka sunucuda barındırmak istiyorsanız, aşağıdaki seçenekleri kullanarak bu alan adını Wix sitenize bağlayabilirsinizÖn izleme: Wix web site ile oluşturduğum test ve denemeler için kullandığım Wix sitemi görmek isteyenler için link: AdnanGuney.Wixsite.com
Wix siteniz için farklı bir host düşünüyor iseniz, ne yazık ki sizin wix siteniz için farklı sunucularda tüm içeriğinize ev sahipliği ve transfer işlemi yapılamaz.

Şu anda ücretsiz olarak oluşturulmuş Wix web siteleri için, “içeriğin tamamı Wix’in sunucularında barındırılmaktadır” ücretsiz site sürümüyle birlikte 500 MB‘a kadar depolama alanı ve 500 MB‘a kadar bant genişliği içerir. Bu çok büyük alan değildir. Sanıyorum depolama ve bant genişlik alanının bu kadar düşük olmasının nedeni, kullanıcının bazı denemeler ve test yapabilmesi içindir. Ücretsiz olarak oluşturduğunuz Wix sitenizin URL biçimi ise şu şekildedir.

http://adnanguney.wixsite.com/adnanguney

Düzenlemiş olduğunuz bir makale URL biçimi ise şu şekildedir.

Makale başlık ismi:

Wix Sitenize Google Plus İzleyiciler Eklentisi Ekleme

Makale başlık URL’si:

http://adnanguney.wixsite.com/adnanguney/single-post/2016/04/21/Wix-Sitenize-Google-Plus-%C4%B0zleyiciler-Eklentisi-Ekleme

Hatalı bir URL girişi olduğunda wix web siteniz 404 hatalı sayfa kodu üretir.

Wix web sitesi ile ücretli site kurup başlamak isteyenler resimli banner ile giriş yaparak Wix web site kurmaya başlayabilir. Wix web site hakkındaki makalelere de ayrıca göz atabilirsiniz.  Not: Resim “Affiliate Wiki, bağlantı içermektedir. Wix ile Ücretsiz Web Sitenizi Kurun Önemli: Bir etki alanı bağlanmadan önce, sitenizin yükseltilmesi gerekir. Alan adınızı Wix ad sunucularına bağlamak için aşağıdaki iki adımı da tamamlamanız gerekir.

1. Adım Hesabınıza bir alan eklemek için:

 1. Wix hesabınızda buradan oturum açın.
 2. Sağ üst taraftaki kullanıcı panelinin üzerine gelin ve tıklayın Etki alanı
 3. Sahip olduğunuz bir alan adı varsa hemen bağlayın
 4. Not: Hesabınızda zaten bir etki alanına sahip seçeneğine tıklarsanız Domain Ekle ve ardından zaten sahip bir alan seçeneği ile bağlayın.
 5. Etki alanını bağlamak istediğiniz siteyi seçin ve ileriye tıklayın
 6. Not: Zaten bir etki alanı bağladıysanız bu adımı göremeyebilirsiniz.
 7. Alan adınızı girin.
 8. Altındaki açılır menüyü tıklayın, Nereden alan adınızı satın aldınız? Sorusu için;
 9. Alan adı sunucunuzu seçin.
 10. İleriye Tıklayın

2. Adım Alan adınızı Wix ad sunucularına bağlamak için:

 1. Alan adı barındırma hesabınızdaki alan adı kayıtlarını ayarlamak için size yol gösteren talimatları takip ederek uygulayın.
 2. Son aşamada, Kapat seçeneği işlemi bitirin.
 3. Not: Alan Adı “domain” sunucusu değişikliklerinin yürürlüğe girmesi 48 saate kadar sürebilir.

Alan adınızı Wix’de barındırmayı seçmek, web varlığınızı Wix hesabınız üzerinden tek bir yerde yönetme kolaylığı sunar.

Adnan Güney tarafından yazıldı.

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Ne Düşünüyorsun ?

-1 points
Upvote Downvote

Total votes: 1

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 1

Downvotes percentage: 100.000000%

Comments

Yorum Bırakın
 1. merhabalar, godaddy veya başka bir yerden alt alanadı aktif edip wix e ekleyebilyor muyuz? ben denedim başaramadım. konuyla ilgili yardımlarınızı rica ederim.

  • Merhaba Furkan bey, Wix web sitesinde sunucu girişi yapamadığınızdan dolayı maalesef yapamayacaksınız.Makalenin başında kırmızı renkle belirtilmişti zaten. Wix kullandığınız paket ve ücret karşılığında bazı yetkileriniz oluyor. Bunlarda çok fazla yetkiler değil tabiyki.
   Önerim WordPress gibi herşeyi yapabileceğiniz bir sunucuya geçerek web çalışmanızı devam ettirin.Böyle bir düşünceniz varsa Hem sunucu tarafında hemde WordPress web siteniz için yardımcı olabilirim.

  • Merhaba Mehmet bey, Maalesef Wix kendi sunucuları haricinde barındırma ve sunucuya girme izni vermiyor.Yani Açık kaynaklı bir WordPress yazılımına maalesef sahip değil.Tavsiyem WordPress kullanmanız. Menu çubuğunda Hizmetlerimiz ismi altında bilgiler mevcut. Bir göz atabilirsiniz.Not: Web site url’nizi herhalde yalnış yazdınız 404 hatası veriyor!

 2. Merhaba adnan bey .com.tr uzantılı alan adımı wixte hazırladığım web siteme yönlendirmek istiyorum.
  Bunun için bir engel var mı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Yorumlar

Yorumlar

Resim Editörü Paint Net 4.0.13 Yeni Sürüm İndir

Windows 10 İşletim Sitemine Movie Maker 2012 Kurma