Windows’un Varsayılan Tarayıcısı Microsoft Edge’in Logosu Değişiyor

Microsoft Edge, yani Microsoft’un varsayılan tarayıcısı bir değişikliğe gitmeye hazırlanıyor.Microsoft’tan alınan bilgilere göre tarayıcı Chromium tabanlı olacak ve logosu da bununla birlikte değişecek.

Microsoft'un Chromium Tabanlı Edge'e Getireceği 'Akıllı Kopyalama' Özelliği Nedir?

Microsoft Edge, yani Microsoft’un varsayılan tarayıcısı bir değişikliğe gitmeye hazırlanıyor.Microsoft’tan alınan bilgilere göre tarayıcı Chromium tabanlı olacak ve logosu da bununla birlikte değişecek.

Microsoft Edge, Windows 10’da bulunan varsayılan web tarayıcısıdır. Microsoft, Windows 10 kullanıcılarına diğer tarayıcılar üzerinden Edge tarayıcısını seçmelerini önerir; büyük mavi renkli Edge simgesinin Görev Çubuğunda belirgin bir şekilde gösterilmesinin nedeni budur. Microsoft, Edge web tarayıcısını 2015 yılında piyasaya sürüldüğünde logosu Internet Explorer’a çok benziyordu. Microsoft, şimdi Chromium tabanlı yeni bir Edge üzerinde çalışıyor ve bununla birlikte kamuya açık bir şekilde gösterilen yeni bir logo daha istiyor.

Yeni simge Edge’deki yeni bir sörf mini oyununun bir parçası olarak ortaya çıktı ve hala ‘E’ harfi gibi görünmeye devam ederken aynı zamanda bir dalgayı andırıyor. Ayrıca yeni Edge logosu, Office paketi gibi diğer birçok Microsoft uygulamasının da güncel görselleriyle oldukça benzer gradyan stiller içeriyor.

Android uygulaması henüz yeni simgeyle güncellenmedi ancak muhtemelen masaüstü tarayıcısı değiştiğinde onunla birlikte değişecek. Uygulama çekmecenizde yakında yeni bir simge görmek için hazır olabilirsiniz.

Kaynak: https://www.androidpolice.com/2019/11/02/microsoft-edge-has-a-new-swirly-logo/

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kritik Google Chrome açığı tehlike saçıyor

Sohbet uygulamalarıyla tanınan Güney Koreli Kakao da sürpriz bir hamle gerçekleştirdi ve ilk 5G akıllı telefonunu duyurdu.

Sohbet Devi Kakao, İlk 5G Akıllı Telefonunu Piyasaya Sürdü