Windows’un PrintNightmare güncellemesi sorun yarattı

Microsoft tarafından PrintNightmare güvenlik açığı için yayınlanan güncelleme sorun yarattı. Şirket kısa süre için yama yayınlayacak.

Microsoft tarafından PrintNightmare güvenlik açığı için yayınlanan güncelleme sorun yarattı. Şirket kısa süre için yama yayınlayacak.

Microsoft tarafından PrintNightmare açığı ile ilgili gelen Windows güncellemesi sorun yarattı. Güncelleme, bazı yazıcıların çalışmayı durdurmasına neden oldu.

Microsoft tarafından yayınlanan güvenlik güncellemesi, özellikle Zebra markalı yazıcılar için problem yaratmaya devam ediyor. Kullanıcılar, Windows Yazdırma Biriktiricisi için gelen güvenlik düzeltme ekini yüklediklerinde, yazıcılarıyla olan bağlantılarının durduğunu söyledi.

Microsoft PrintNightmare için yeni yama yayınlayacak


Windows 10 güvenlik güncellemesiyle meydana gelen sorunun, KB5004945 yamasını yükledikten sonra birçok bilgisayarın aniden yazıcılara bağlanmayı imkansız kıldığı belirtildi. En çok şikayet ise Zebra etiketli yazıcılardan geldi.

Microsoft cephesinden sorunun yamayı geri alarak ya da yazıcıyı yönetici olarak yeniden yükleyerek çözülebileceği, aynı zamanda olağan bir sorun olduğu kabul edildi. Zebra ise olayı kabul ederek, Microsoft’nu önümüzdeki birkaç gün içinde olayı çözmesi gereken güncellenmiş bir yama yayınlamayı planlandığını söyledi.

Microsoft cephesinden konu ile ilgili yapılan resmi açıklama şu şekilde:

6 Temmuz Windows ‘KB50004945’ güncellemesinin neden olduğu, birden fazla yazıcının markasını etkileyen bir sorunun farkındayız. Microsoft olarak bu sorunu araştırdık ve önümüzdeki 1-2 iş günü içinde yeni bir güncelleme yayınlamayı planlıyoruz. Problemi çözmenin hızlı yolu, güncellemeyi kaldırmak ya da etkilenen yazıcı sürücüsünü yönetici kimlik bilgilerini kullanarak yeniden yüklemektir.”

PrintNightmare sorunu ile ilgili yayınlanacak yeni yamanın tamamen etkili olacağı tahmin ediliyor. Ancak, yine de temkinli olmakta fayda var.

 
Kaynak:https://24.ae/article/648001/مايكروسوفت-نبهت-لخلل-في-نظام-ويندوز-وأوصت-بتثبيت-التصحيح.

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

İzlanda'da denenen ve haftada dört gün çalışmaya dayanan yeni bir çalışma düzeni, büyük başarı sağlamış gibi görünüyor. Peki siz, hafta sonu tatilinin 2 yerine 3 gün olmasını ister miydiniz?

Hafta Sonu Tatili 3 Gün Olsun İster misiniz? Bunu Deneyenler Var!

Kuzeybatı Pasifik’teki sıcak hava dalgası 1 milyar deniz canlısının ölümüne yol açtı