Windows’a 3D emojiler geliyor! Microsoft’tan açıklama
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Windows’a 3D emojiler geliyor! Microsoft’tan açıklama

0

Microsoft, daha önce duyurduğu Windows 11 için 3D emoji projesini iptal etmemiş. 3D emoji için umut veren açıklama Microsoft’tan geldi.

Microsoft ilk olarak 2021 yılında Windows 11 için 3D emoji sözü vermiş ve çok sayıda Windows kullanıcısının heyecanlanmasına yol açmıştı. Ancak yazılım devi, vaat edilen 3D emojilerini sunamadı ve Windows 11 kullanıcılarının basit 2D emojilerle yetinmesine yol açtı.

Microsoft, 3D emojiyi ortaya çıkarmasına ve Windows 11’in bir parçası olacağına dair söz vermesine rağmen, açıklama yapmadan 2D tasarıma geri döndü. Sonradan ortaya çıkan bazı raporlara göre bunun nedeni, 2D tasarımın birden çok uygulamada daha iyi çalışmasıydı. Windows’ta Microsoft’un 3D emojisi gerçek olmadan önce, üzerinde çalışılması gereken bazı teknik sınırlamalar bulunuyor.

Microsoft, Windows 11 için 3D emoji geliştiriyor

Ancak geçtiğimiz günlerde Microsoft çalışanı Nando Costa, Microsoft’un emoji sistemi için yeni bir blog yazısı yazdı ve şirketin 2020 hackathon’undan sonra 3D’ye geçişini detaylandırdı. Windows 11’de 3D emoji isteyen birinin tweetine yanıt veren Costa, ter emojili gülen emojiyi alıntılayarak “Bunun üzerinde çalışıyoruz.” dedi.

 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap