Windows Live Writer Blog Editörü
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Windows Live Writer Blog Editörü

2

Windows Live Writer Blog Editörü ile bloglarınızı düzenleyebilirsiniz.Windows Live Writer ismindende belli olduğu gibi windows’un sunduğu Office tabanlı yazım editörü görünümünde olup, yazılarınızı sanki word dosyasında yazar gibi kullanacağınız bir araç.Windows live writer, Wordpress ile birleşerek bir anlamda Wordpress blog editörü haline dönüşmüş görünümü ile kullanımı ön plana çıkarılarak bizlere arternatif olarak sunulmuş.Blog yazarlarının ihtiyacı olan tüm bileşenlerin mevcut olduğunu rahatlıkla görüyoruz. Google Dökümanlarda bu editör özelliklerine sahip bir uygulama.Artıları ve eksileri ile sizler kullandıkca farkı dahada iyi anlayacaksınız. Bazı özelliklerini inceleyelim.

1.Microsoft Office proğramlarında çalışır gibi yazılarınızı yazıyorsunuz. Görünüm ve tasarım güzel hazırlanmış. Görseline yabancı kalmıyorsunuz.

Windows Live Writer 2011

2. Office proğramında kullandığınız tüm biçimleme araçları mevcut. Madde imleme, paragraflama, yazı ortalamaları, bağlantı yerine kullanılan köprüleme uygulaması, sözcük sayımı, düzenleme, yayınlama, kes , kopyala, yapıştır, resim, video, harita, posta etiketleri, ifadeler, tablo oluşturma gibi birçok işlemi yapabiliryorsunuz.

3. Bloglarımızda kullandığımız kesme butonu ile devamı ifadesini burada da kullanabiliyorsunuz.

Windows writer menüsü

4. Resimlerinizi “resim iconu” bilgisayarınızdan yükleyerek istediğiniz boyuta getirerek biçimlemeniz mümkün.Resimi etiketleme, link verme gibi işlemleri rahatlıkla yapabilirsiniz.

5. Blogger bloglarımızda yeni uygulamaya alınan ve SEO ‘nun ön plana çıktığı etiketleme işlemini daha önce görmüştük. Bu editördede aynı uygulama farklı bir görünüm ile linklere title etiketini eklemeyi ve yeni pencerede açılıp açılmayacağı gibi ayarları yapabiliyorsunuz.

6. Yazılarınızı taslak olarak kaydedip, sonradan devam edebileceğiniz uygulamalar mevcut.Daha önceden yayınladığınız yazılara da ulaşarak değişiklikler yapmanız mümkün.

Windows writer dosya seçenekler

HTML stillerini (h1,h2,h3, vs) seçerek yazınıza uygulamanız çok basitleştirilmiş.

Resim kırpma seçenekleri

7.Resimlerinizi rahatlıkla kırpıp, elle ayarlarınızı yapabilir istediğiniz boyutlandırmaya getirebilirsiniz.Windows Live Writer indirmeden önce işletim sisteminizle uyumlu olup olmadığını sitesinden kontrol ederek; Windows live writer’ı ücretsiz indirebilir ve kullanabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. Çok güzel anlatmışsınız bu editörü ben daha önce kullandım blogger kullananlar için tavsiye ederim. Ancak bir uyarım var windows live editörde yazdığınız yazıyı silerseniz blogunuzda da siliniyor aman dikkat edin.

    • Mustafa bey uyarı için teşekkür ederim. Blogger direk gönderme olarak değilde kopyala yapıştır metodu ile çalışıldığında sorun yaşanmayacaktır. Direk live'den gönderme yaparsanız FTB görevi yapacağından bilgisayar da bir kopyası kalır bunu sildiğinizde diğer yazı da silinir. Ancak editör olarak kullanıp yazı taşıma yapıldığında daha elverişli olabiliyor. İlerleyen dönem için herhalde komle kaldıracaklar. Bunun için bir kampanya çalışması yapıyorlar. Bakalım sonuç ne olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir