Windows Efsanesi Windows Media Player, Windows 11’e Geri Döndü!

Windows 11, 2000’li yıların başında büyük bir kullanıcı kitlesine ulaşan efsane medya oynatıcısı Windows Media Player’ı geri getiriyor!

Windows 11, 2000’li yıların başında büyük bir kullanıcı kitlesine ulaşan efsane medya oynatıcısı Windows Media Player‘ı geri getiriyor!

 
Microsoft, Windows 11’e Groove Music’in yerini alacak yeni bir Media Player uygulaması getirildiğini duyurdu. Firma, yeni Media Player uygulamasının yavaş yavaş kullanıcılara gönderilmeye başladığını ve genel olarak kullanıcıların bir zamanlar Windows’ta olan Windows Media Player uygulamasının modernize edilmiş bir arayüzüne sahip olduğunu belirtti.
 

Şu anda Windows için kullanılan yüzlerce ücretsiz medya oynatıcı olduğu düşünülürse, Microsoft’un bu uygulamalar arasına kendi uygulamasını sokmak için çok geç kaldığını düşünmek mümkün. Windows Media Player çok popüler bir medya oynatıcıydı, ancak o zamanlar tarihler 2001’i gösteriyordu.

Siyah-turuncu veya beyaz-turuncu renklere sahip olan yeni uygulama, Windows’ta Groove Music uygulamasının yerini alıyor. Basit ancak kullanışlı bir tasarıma sahip ve hem video hem ses dosyalarını oynatabiliyor. HDR desteği de bulunacak, böylece HDR videoları da oynatmak mümkün olacak.

Daha önce de belirttiğimiz gibi VLC gibi güçlü alternatiflerin olduğu bir dünyada, Microsoft’un kendi uygulaması da olsa, yeni bir medya oynatıcının başarılı olma ihtimali çok yüksek görünmüyor.  

Kaynak:https://www.wilsonsmedia.com/microsoft-is-replacing-windows-media-player-with-media-player-for-windows-11/.

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

Resmi Gazete’de yayımlandı! Tüm ev sahiplerini ilgilendiriyor… DASK’da teminatlar değişti

Microsoft’tan, Windows’un Whiteboard Uygulaması İçin U-Dönüşü Geldi!