Windows 7 Sistem Onarım Diski Oluşturma
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Windows 7 Sistem Onarım Diski Oluşturma

0

windows

Windows 7 işletim sisteminiz de sorun yaşadığınızda, Windows işletim sistem onarım diski oluşturarak bilgisayarınızda yükle olan Windows’u onarabilirsiniz. Bilgisayarınızda olası bir hata olduğunda Sistem Onarım Diskini kullanıp, sisteminizi yenileyerek kendi teknik servisliğinizi yapmanın en önemli yollarından biridir. Hepimiz bilgisayar kullanırız. Ancak zor durumlar yaşamadan bu bilgileri okumaz veya ne yapabileceğimizi bilmeden bilgisayar servisine koşup bilgisayarımızın eski sağlığına kavuşmasını bekleyip bir de üstüne üstlük para veririz. Ancak bilgisayarımızda bu tür basit hatalar için birçok yazı ve açıklama mevcuttur. Bilgisayarınızda ciddi bir sistem sorunu oluştuğunda, sistem onarım diski Windows’u onarmanıza yardımcı olabilir. Sisteminizi kurtarmak için Windows yükleme diskine sahip olmanız veya bilgisayar üreticiniz tarafından sağlanan kurtarma seçeneklerine erişiminizin olması gerekir. Bu seçeneklerden ikisi de yoksa, sistem kurtarma seçeneklerine erişmek için bir sistem onarım diski oluşturabilirsiniz.

Windows Sistem onarım diski oluşturmak için :

1. Bilgisayarınızın Windows simgesine tıklayarak, Denetim masasını açın.
2. Denetim masası seçeneklerinde Yedekleme ve Geri Yükle tıklayın.
3. Sol bölmede Sistem onarım diski oluştur’u tıklatın ve adımları izleyin. Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin.

disk-olustur

4. Sizden Windows yükleme diski takmanız istenirse, sistem onarım diski oluşturmak için gereken dosyalar bilgisayarınızda bulunamıyor demektir. Windows 7 yükleme diskini takın.
5. Diski kopyalamak için bir CD/DVD takın. Yaklaşık yüklenecek dosya 260 MB. civarındadır. Yüklediğiniz disk üzerine keçeli kalem ile Sistem onarım disk veya anlayacağınız bir isim yazın.

sistem-onarim-diski

Olası sorunlar için, Sistem onarım diskini kullanma :

1. Sistem onarım diskini CD/DVD sürücünüze takın.
2. Bilgisayarın güç düğmesine birkaç saniye basılı tutarak bilgisayarınızı yeniden başlatın.
3. Bilgisayar açılırken, bilgisayarı sistem onarım diskinden başlatabilmek için herhangi bir tuşa basmanız istenebilir. Bu süreyi geçirmedem herhangi bir tuşa tıklayın. Sistem yüklemesi başlayacaktır. Ancak!
4. Bilgisayarınız CD veya DVD’den başlatılacak şekilde yapılandırılmamışsa veya kullandığınız bakım programları otomatik CD/DVD’den başlatmayı kapamışsa, Bilgisayarınızın BIOS ayarlarından başlatmanız gerekebilir. Herşey’in normal olduğunu düşünerek devam ediyoruz. Not :BIOS ayarları başlı başına bir konu olduğundan burada o konuda bilgi vermiyorum. Ayrıca bu konuyu ilerleyen zamanda okuyabilirsiniz. BIOS ayarlarının nasıl yapılacagını takip edebilmeniz için blog’u takibinize alarak yazılardan haberdar olabilirsiniz.
5. Dil ayarlarınızı seçin ve ileri’ye tıklayın.
6. Karşınıza gelen menüde, bir kurtarma seçeneğini belirleyin ileri’ye tıklayın.

Yukarıda anlatılanları, Google Drive, Dokümanlar veya bir Metin dosyasına yapıştırın. Yazıcı kullanıyorsanız bu anlatılanları yazdırarak sistem onarım diski ile birlikte güvenli bir yerde saklayın. İlerde olası sorunlara karşı aynı bilgilerin gerekli olabileceğini unutmayın.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap