Windows 11’in Sızan Kurulum Dosyasını, Akıllı Telefona Yüklediler!

Windows 11’in sızan ISO kurulum dosyasını, Lumia 950XL akıllı telefona yükleyen Twitter kullanıcısı herkesi şaşırttı!

Windows 11'in sızan ISO kurulum dosyasını, Lumia 950XL akıllı telefona yükleyen Twitter kullanıcısı herkesi şaşırttı!

Windows 11‘in sızan ISO kurulum dosyasını, Lumia 950XL akıllı telefona yükleyen Twitter kullanıcısı herkesi şaşırttı!

 
Microsoft Lumia 950XL, ilk olarak 2015’te piyasaya sürülmüştü. Uzun zaman önce üretimi sonlanan telefon, halen birilerinin elinde aktif olarak yer alıyor olsa da, şu an elbette yaygınlığı tartışılacak bir cihaz. Ancak Windows 11’i çalıştırabiliyor olması, onu özel kılıyor.
 

Evet, son zamanlarda gündem Microsoft’un Windows 11 işletim sistemi ile çalkalanıyor. Buna ilişkin olarak bir kullanıcı Twitter üzerinden Windows 11’i kastederek “sızıntının üzerinden 1 gün geçti ama henüz Windows 11’li bir Lumia 950XL göremedim” deyince, cevabı yanıtsız kalmadı. Bir başka kullanıcı o tweet’in altına Windows 11 çalıştıran bir Lumia 950XL fotoğrafı yolladı. Peki, bu ne anlama geliyor? Windows 11 telefonlara da gelebilir mi?

Bu konu elbette Lumia 950XL ile doğrudan ilişkili değil. Microsoft, kısa bir süre önce Android‘in özelleştirilmiş bir sürümünü çalıştıran çift ekranlı Surface Duo’yu piyasaya sürmüştü. Şimdi söylentilere göre ise Surface Duo 2, Android işletim sistemi yerine Windows 11 ile piyasaya çıkacak ve bunu bir dizi Microsoft cihazı daha takip edecek. Ancak tabii ki konu Microsoft ve cihaz üretimi olduğunda heyecanı biraz bastırmak gerektiği de açık. Zira bunu uzun süre bekleyebiliriz. Öte yandan Lumia 950XL fotoğrafına baktığımızda, Windows 11’in başarılı şekilde ölçeklendiğini görmek de sevindirici.

 
 

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

Windows 11'in yayına hazır bir sürümünü kullandığını öne süren bir YouTube kanalı, yeni nesil işletim sisteminin performans testi sonuçlarını paylaştı. Paylaşılan sonuçlara göre Microsoft, CPU tarafından dikkate değer iyileştirmeler yapmış olsa da GPU performansında büyük bir sıçrama bulunmuyor.

Windows 11’in Tartışmaya Açık Performans Testi Sonuçları Paylaşıldı

Ülkelerin kendi ulusal güvenliklerini korumak adına her geçen gün attıkları adımlar, yeni teknoloji harikalarının doğmasına sebep oluyor. Amerikan Hava Kuvvetleri'nin sadece kendisi için ürettirdiği en ölümcül savaş makinesi F-22 Raptor'u gelin yakından tanıyalım.

ABD’nin Hiçbir Ülkeye Vermediği Gökyüzündeki Ölüm Makinesi: F-22 Raptor