Windows 11’in Çıkış Tarihi Hakkında Yeni İpuçları Ortaya Çıktı!

Windows Latest’ın haberine göre Microsoft bu yazıyı Haziran ayında “Şimdi Windows 11, sürüm 21H2 gönderimlerini kabul ediyoruz” başlıklı şekilde yayınlandı. Microsoft, tüm ortaklarından Windows 11 21H2 güncellemesiyle uyumlu sürücüleri “24 Eylül 2021’e kadar göndermelerini” istiyor. Tam metin şu şekilde:

Windows Latest'ın haberine göre Microsoft bu yazıyı Haziran ayında "Şimdi Windows 11, sürüm 21H2 gönderimlerini kabul ediyoruz" başlıklı şekilde yayınlandı. Microsoft, tüm ortaklarından Windows 11 21H2 güncellemesiyle uyumlu sürücüleri "24 Eylül 2021'e kadar göndermelerini" istiyor. Tam metin şu şekilde:

Windows 11‘in resmi yayınlanma tarihi belli oldu gibi. En azından ortaya çıkan ipuçları bize bunu gösteriyor

Temmuz ayında piyasaya sürülen Intel’in grafik sürücüsü sürüm 30. 0. 100. 9684‘ün sürüm notlarında Windows 11 lansman tarihine işaret eden önemli bir bilgi bulunuyordu. Notlara göre, Microsoft’un yeni işletim sistemini ekim ayında piyasaya süreceği görülüyor. Bu gün, Microsoft’un kendi Windows Donanım Uyumluluk Programı (WHCP) blog yazısında da buna işaret ediliyor ve bu da çıkış tarihinin gerçekten doğru olabileceğini düşündürüyor.

Windows Latest’ın haberine göre Microsoft bu yazıyı Haziran ayında “Şimdi Windows 11, sürüm 21H2 gönderimlerini kabul ediyoruz” başlıklı şekilde yayınlandı. Microsoft, tüm ortaklarından Windows 11 21H2 güncellemesiyle uyumlu sürücüleri “24 Eylül 2021’e kadar göndermelerini” istiyor. Tam metin şu şekilde:

Windows 11 sürüm 21H2 Sürümü ile birlikte gelecek sistemler için uyumluluk onayı almak isteyen iş ortaklarımız, Windows 10 sürüm 2004 ile 24 Eylül 2021’e kadar uyumluluğa ulaşan bileşenleri yükleyebilir.

Buna göre, 24 Eylül 2021 tarihi Microsoft’un ortakları için Windows 11 uyumlu sürücülerin gönderimi için son tarih gibi görünüyor. Bu, Windows 11’in gerçekten de Ekim ayında veya civarında yayınlanabileceği anlamına geliyor.

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

Söz konusu 'HelpTurkey' etiketiyle yapılan paylaşımların 'Militer Doktrin' ve 'News Page Turkish' isimli iki Twitter hesabında paylaşıldığı, sonrasında viral olduğu belirtilen açıklamanın devamında ise şu ifadelere yer verildi:

Başsavcılık, ‘Help Turkey’ Paylaşımları Hakkında Soruşturma Başlattı

Artık Chrome'daki tüm tarayıcı bağlantılarının yüzde 90'ından fazlası HTTPS kullandığından dolayı Google, kullanıcıları yalnızca bir site HTTPS kullanmadığında uyarmayı planlıyor.

Chrome’a Küçük Ama Çok Önemli Bir Değişiklik Geliyor!