Windows 11’in 7 farklı sürümü olacak

Kullanıcıların merakla beklediği yeni nesil Windows’la ilgili detaylar gelmeye devam ediyor. Sızan bilgilere göre Windows 11, 7 farklı sürümle piyasaya çıkacak.

Kullanıcıların merakla beklediği yeni nesil Windows'la ilgili detaylar gelmeye devam ediyor. Sızan bilgilere göre Windows 11, 7 farklı sürümle piyasaya çıkacak.

Kullanıcıların merakla beklediği yeni nesil Windows‘la ilgili detaylar gelmeye devam ediyor. Sızan bilgilere göre Windows 11, 7 farklı sürümle piyasaya çıkacak.

Microsoft, Haziran ayının sonunda, Windows 11 işletim sistemini duyurdu. Şu anda, kullanıcılar için yalnızca bir Insider Preview ön derlemesi mevcut. Ancak sonunda yeni işletim sisteminin 7 farklı versiyonunu kullanıma sunulacak.

Sızan bilgilere göre Bluetooth SIG Sertifikasyon veritabanında bir belge yayınlandı. D055996 numaralı belge, 8 Temmuz‘da yüklendi ve Windows 11 ile ilgili aşağıdaki sürümleri içeriyor:

  1. Windows 11 Pro
  2. Windows 11 Home
  3. Windows 11 Education
  4. Windows 11 Pro Education
  5. Windows 11 Pro for Workstation
  6. Windows 11 Enterprise
  7. Windows 11 Mixed Reality

Her sürüm, kendine özgü özelliklerle gelecek

Sürümlerin birbirlerinden nasıl farkları olduğu hakkında bilgi yok. Her birinin tasarlandıkları alanlarda kullanım için gerekli olan işlev, özellik ve yeteneklere sahip olacağını tahmin etmek kolay.

Windows 11 Mixed Reality (Windows 11 Karma Gerçeklik) ilgi çekici görünüyor. Windows 10’un bir parçası olarak tanıtılan karma gerçeklik platformu, görünüşe göre bağımsız bir ürüne dönüştü. Sanal, artırılmış ve karma gerçeklik teknolojilerinin hızlı gelişimi göz önüne alındığında bu şaşırtıcı değil.

Kaynak:https://twitter.com/Tech_EdgeTE/status/1413071763789910021utm_campaign=adnanguney&utm_medium=referral&utm_source=adnanguney.

1

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

İngiltere'de King's College London gibi 15 farklı köklü kurumdan bilim insanları, COVID-19 hastalığında en yaygın görülen semptomları listeledi.

Aşı Olup Koronavirüse Yakalananlarda En Çok Görülen Semptomlar

Windows 11, Windows 10'a geri dönmeniz için size 10 gün verecek. 10 günlük geri alma süresi sona erdikten sonra bile, Windows 10 işletim sistemine geri dönmeniz mümkün olacak.

Microsoft, 10 gün içinde Windows 11’den, Windows 10’a dönmenize izin verecek