Windows 11’e Gizlilik Denetimi Geliyor
  1. Ana Sayfa
  2. Windows

Windows 11’e Gizlilik Denetimi Geliyor

0

Windows 11’de Artık Biri Sizi Gözetlediğinde Fark Edebileceksiniz

Windows 11’e ‘biri beni gözetliyor’ diye hissettiğinizde bu hissin doğru olup olmadığını anlayabileceğiniz bir özellik geliyor. Gelin yeni Gizlilik Denetimi özelliklerine beraber göz atalım.

İnternette klasik bir şaka vardır, “beni izleyen FBI ajanı” diye. Her ne kadar bu gerçek olmasa da gerçekten donanımınız aracılığıyla sizleri izleyebilecek kötü amaçlı insanlar olabilir. Windows 11, bu soruna çözüm getirmeyi hedefliyor.

Microsoft, şu anda test aşamasında olan ve son zamanlarda hangi uygulamaların web kameranız gibi hassas donanım parçalarına eriştiğini görmenize olanak tanıyan temiz ve yeni bir gizlilik aracını test ediyor.

Windows 11’e Gizlilik Denetimi özelliği geliyor

Ayrıca kişilerinize erişen uygulamalar veya konumunuz, telefon görüşmeleri ve daha fazlasıyla ilgili ayrıntılar hakkında bilgi de alabileceksiniz. Her durumda kullanıcıya, söz konusu donanıma veya işleve yapılan erişimin tam saati ve tarihi de bildiriliyor. Siz ne düşünüyorsunuz? Sizce Windows 11’in bu yeni özelliği kullanışlı mı? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

 

Kaynak: https://www.techradar.com/news/windows-11-could-soon-let-you-see-which-apps-might-have-been-spying-on-you
.

 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap