Windows 11’de “tanrı modu” bulundu: Peki nasıl açılıyor ve ne işe yarıyor?
 1. Anasayfa
 2. Windows

Windows 11’de “tanrı modu” bulundu: Peki nasıl açılıyor ve ne işe yarıyor?

0

XDA-Developers kullanıcıları, Windows 11’de tüm işletim sistemi ayarlarını yönetmenize izin veren bir “tanrı modu” keşfettiler. İşte bu modun detayları…

XDA-Developers portalının kullanıcıları, Windows 11 işletim sisteminde 200’den fazla sistem ayarına erişim sağlayan yeni bir ayarlar uygulaması keşfettiler.

Windows 11’deki Tanrı Modu, Denetim Masasında bulunan seçeneklerin çoğuna kısayollar içeren basit bir klasör olarak tanımlanabilir. Ancak bu mod, tüm sistem parametrelerinin tek bir yerde görünmesi açısından son derece yararılı. Zira birçok ayar için, kullanıcının kafa karıştıran kontrol paneli arayüzünde gezinmesine gerek kalmaz. Tüm öğeler sıralanır ve gruplandırılır, böylece onları bulmak yeterince kolaydır.

 

Windows 11’deki tüm ayarlar tek merkezde

Tüm bu 211 ayara erişmek için masaüstünde boş bir klasör oluşturmanız ve onu “GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}” olarak yeniden adlandırmanız yeterli. Bu işlemden hemen sonra klasör simgesi, kontrol paneli simgesine dönüşecek ve açtığınızda Windows 11’deki tüm olası sistem seçeneklerine ve ayarlarına erişebileceksiniz.

 

Öte yandan uzmanlar, toplamda 211 ayar olduğunu, ancak bu sayının kullandığınız Windows sürümüne göre değişiklik gösterebileceğini belirtiyorlar. Ayrıca istenirse, 200’den fazla ayarın her biri hızlı erişim için bir kısayol olarak masaüstüne eklenebiliyor.

Kaynak:https://www.xda-developers.com/how-to-enable-god-mode-windows-11-what-is-it/.

 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir