Windows 11’de “Sağ Tık” Menüsü de Yenileniyor
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Windows 11’de “Sağ Tık” Menüsü de Yenileniyor

0

Microsoft, Windows 11 ile sağ tık menüsü de güncelliyor. İşte bizi bekleyen yeni sağ tık menüsü.

Şirketin basın servisi, yeni işletim sisteminin arayüzünde yapılan son değişiklikler hakkında bilgi verdi. Bu bilgiler kod düzenlemeleriyle ilgili değil. Windows geliştiricileri, Windows 11 arabiriminin temel öğelerinden birini daha kullanıcı dostu hale getirdi.
Windows 11’in sağ tık menüsü yenilendi

Windows 11’de, işletim sisteminin en sık kullanılan öğelerinden biri yeniden tasarlandı: farenin sağ tuşuna basılarak çağrılan bağlam menüsü. ” ve “Birlikte Aç” seçenekleri artık bitişik durumda ve sık kullanılan komutlar (kes, kopyala, yapıştır vb), menünün en üst kısmında görüntüleniyor.

 
Ek olarak, pencerenin altında, nadiren kullanılan komutları gizleyen “Daha fazla seçenek göster” öğesi belirdi. Fareyi tıklayarak veya Shift + F10 tuşlarına basarak bu listeyi genişletebilirsiniz.
Paylaşım menüsü arayüzü de değişikliğe uğradı. Daha özgün oldu. Şimdi bölümlere ayrıldı. Üstte cihaz görünürlük ayarları var ve altta dosyanın “paylaşılacağı” uygulamaların bir listesi var. Örneğin, kişiler listenizden bir alıcı seçerek istediğiniz dosyanın ekli olduğu bir e-postayı hızlı bir şekilde gönderebilirsiniz.

Kaynak:Kaynak:https://blogs.windows.com/windowsdeveloper/2021/07/19/extending-the-context-menu-and-share-dialog-in-windows-11/.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap