Windows 11’de çift monitör kullananları ilgilendiren yenilik!
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Windows 11’de çift monitör kullananları ilgilendiren yenilik!

0

 

Henüz ilk yaşına bile girmese de milyonların severek kullandığı Windows 11, eksik özelliklerden birini gideriyor.

Haziran ayında Windows 11 tanıtıldığından beri bugüne kadar pek çok yeni özellik geldi. Bu yeni işletim sisteminin beta olmaktan çıkıp stabil hale gelmesiyle bir maratondaymışız gibi güncelleme yüklemeye başladık. Gelen güncellemelerin bazılarıyla hatalar çözülürken, bazılarıyla ise yeni özellikler ekleniyor. Bugün Windows 11’e bir özelliğin daha eklendiğini görüyoruz, yayınlanan güncelleme çift monitör kullananları ilgilendiriyor.

 

Windows 11, çift monitörde görev çubuğunu iyileştiriyor

Windows 11 ile ilgili bugüne kadar en çok eleştirilen konulardan biri, çift monitördeki deneyim eksikliğiydi. Bu durum hala tam olarak çözülmüş değil, Windows 11’li cihazınıza bir monitör daha taktığınızda ikinci ekranda pek fazla öğe göremiyorsunuz. Özellikle de görev çubuğunun boş olması, hoş olmayan bir görüntü sunmaktaydı.

Gelen güncelleme ile sorun yavaş yavaş çözülüyor. Bugün yayınlanan yama ile artık ikinci monitörün ekranında tarih ve saat de görünmekte. Bu özelliğin eklenmesi güzel bir gelişme ancak daha fazlası gerekiyor. Şubat güncellemesi kapsamında gelen bu yeniliğin ardından çift monitör için daha fazla özelliğin eklenmesini bekliyoruz.

Eğer günlük işlerinizde çift monitör kullanıyorsanız Windows 11’e yükseltmenin sizi pek memnun etmeyeceğini söyleyebiliriz. Fakat ilerleyen aylarda daha fazla düzeltme yapılacak ve bununla birlikte özellik eklenecek. Windows 10 kullanıyorsanız hala bir süre güncelleme yapmamayı düşünebilirsiniz.

Şubat güncellemesi ile gelen tek yenilik bu değil. Güncelleme ile Android uygulamalarının yüklenebilmesini sağlayan ilk önizleme yayınlandı. Bununla birlikte not defteri ve medya oynatıcı uygulamalarında tasarım ve işlev değişiklikleri var. Eğer şu an Windows 11’deyseniz bu güncellemeyi yüklemenizi önerebiliriz.

Kaynak:https://www.kent59.com/teknoloji/cift-monitorlu-windows-11-kullanicilarina-mujde-50558.html.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap