Windows 11’de Bir Sayfa Daha Denetim Masası’na Veda Etti
 1. Anasayfa
 2. Genel

Windows 11’de Bir Sayfa Daha Denetim Masası’na Veda Etti

0

 Windows 11’le Birlikte Denetim Masası Tarih Oluyor: Bir Sayfa Daha Denetim Masası’ndan Kaldırıldı

Microsoft, Insider kullanıcıları için yayımladığı yeni Windows 11 güncellemesinde Denetim Masası’ndaki ‘Programlar ve Özellikler’ sayfasını kaldırdı. Bu sayfaya ulaşmak isteyen kullanıcılar, doğrudan Ayarlar’daki ‘Uygulamalar’ sayfasına yönlendirilmeye başladı.

Microsoft’un Windows işletim sisteminde yıllardır bizimle olan, bilgisayarımızda birçok temel ayarı yapabildiğimiz Denetim Masası, artık yavaş yavaş emekliliğe ayrılmaya başladı. Şirket, Windows 11 ile birlikte ses ayarı gibi bazı ayarları daha modern Ayarlar sayfasına taşırken, Denetim Masası’ndaki diğer ayarların da göçünü gerçekleştirmeye devam ediyor.

Windows 11’de Denetim Masası’ndan daha modern görünümlü olan Ayarlar sayfasına geçirilen en yeni sekme, “Programlar ve Özellikler” sekmesi oldu. Insider programına katılanlar için yayımlanan Windows 11 Insider Build 22523 sürümüyle birlikte artık Denetim Masası’nda bu seçeneğe tıkladığınızda Denetim Masası’ndan ayrılarak doğrudan Ayarlar’da ‘Uygulamalar’ sekmesine yönlendirileceksiniz.

Doğrudan Ayarlar sayfasına yönlendiriliyorsunuz:

Denetim Masası’ndaki sayfası kaldırılan “Programlar ve Özellikler”, gerçekten tam anlamıyla kaldırıldı. Öyle ki daha önce Çalıştır’a “shell:AppUpdatesFolder” yazdığınızda açılan “Yüklü Güncelleştirmeler” sayfası bile kaldırılmış durumda. Bu sayfa yerine de Windows, sizi yine Ayarlar’daki Uygulamalar sayfasına yönlendiriyor.
 
Microsoft, Windows 11 ile ilgili son haberini geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen The Game Awards 2021 töreninde duyurmuştu. Şirket, etkinlikteki duyurusunda Android oyunların Windows için yayımlanacak bir Google Play Games uygulaması aracılığıyla Windows 11’e geleceğini açıklamıştı. Bakalım Microsoft, gelecekte Windows 11’de başka nasıl yenilikler sunacak..
 
Kaynak:https://mspoweruser.com/windows-11-microsoft-moves-uninstall-apps-from-control-panel-to-modern-settings/.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir