Windows 11 önceden yüklenmiş uygulamalara veda ediyor
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Windows 11 önceden yüklenmiş uygulamalara veda ediyor

0

Gelen son bilgilere göre yazılım devi Microsoft, Windows 10 işletim sistemiyle birlikte gelen uygulamaların neredeyse hiçbirine Windows 11’de yer vermeyecek.

Microsoft, uygulamaları Windows’a önceden yükleme politikasını revize etti. Windows 11, varsayılan olarak Windows 10 ile birlikte gelen bir dizi uygulamaya sahip olmayacak.

Disk alanı tasarrufu ve performans artışı amaçlanıyor

Yeni düzenlemelere göre, Windows 10’da önceden yüklenmiş olan uygulamalar Windows 11 işletim sisteminde kısayol olarak var olacak. Kısayol tıklandığında ise kullanıcıdan uygulamayı yüklemesi istenecek. Liste, Microsoft Yapılacaklar Listesi veya Yapışkan Notlar gibi ofis uygulamalarının yanı sıra Candy Crush Saga ve Xbox Game Bar gibi oyun odaklı uygulamaları da içeriyor.

Microsoft, Windows 11’deki disk alanı miktarını yükseltmek ve işletim sistemini yavaşlatan arka plan yüklemelerinin etkinliğini azaltmak için bu adımı attı. Ayrıca Windows 11’de Wi-Fi ve Ethernet sürücüleri de isteğe bağı (FOD) sağlanacak. Tüm isteğe bağlı özellikleri Microsoft web sitesindeki FOD listesinde bulabilirsiniz.

Son olarak da Windows 11‘in resmi olarak 5 Ekim 2021‘de piyasaya sürüldüğünü hatırlatalım.

 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap