Windows 11 Not Defteri Güncellemesi Sızdırıldı: Microsoft Çalışanı, ‘Gizli’ Uyarısını Göz Ardı Etti
 1. Anasayfa
 2. Windows

Windows 11 Not Defteri Güncellemesi Sızdırıldı: Microsoft Çalışanı, ‘Gizli’ Uyarısını Göz Ardı Etti

0

Bir Microsoft çalışanı, ‘Gizli’ ibaresine aldırmaksızın Windows 11’e gelecek olan Not Defteri uygulaması güncellemesini sızdırdı.

Windows işletim sisteminin en ikonik varsayılan uygulamalarından biri olan Not Defteri, yıllardır aynı tasarıma sahip. Ancak Windows 11 ile birlikte her uygulamaya olduğu gibi ona da birkaç ufak değişiklik gelmişti.

Görünüşe göre Microsoft, Dosya Gezgini’ne getirdiği sekme özelliğini Not Defteri uygulamasına da getirmeyi planlıyor. Ancak bunu öğrenme biçimimiz pek hoş olmadı zira bir Microsoft çalışanı, bunu sızdırarak paylaştı.

Not Defteri’nin paylaşılan ekran görüntüsünde ‘Gizli – Özellikleri tartışmayın veya ekran görüntüsü almayın’ yazıyor

Microsoft çalışanı ağabeyimiz pek kendine güveniyormuş zira ekran görüntüsünde de görebileceğiniz gibi uygulamada kırmızı bir şeritte açıkça ‘Gizli – Özellikler hakkında konuşmayın veya ekran görüntüsü almayın yazıyor.

Özelliğe gelecek olursak: Not Defteri uygulamasındaki sekmeler özelliği, aynı Dosya Gezgini’ndeki gibi çalışacak. Bir Not Defteri penceresinde birden fazla not defteri dosyasını sekme halinde görüntüleyebilecek ve düzenleyebileceksiniz.

Şu anda deneme aşamasında olan özellik (nitekim bu yüzden paylaşılması istenmemiş), Windows 11’e ne zaman gelecek bilmiyoruz zira ekran görüntüsünde böyle bir bilgi yer almıyor. Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Kaynak: https://www.neowin.net/news/microsoft-employee-leaks-new-version-of-notepad-with-tabs-despite-warning/
 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir