Windows 11 KB5016691 önizleme güncelleştirmesi 22 değişiklikle yayımlandı
 1. Anasayfa
 2. Windows

Windows 11 KB5016691 önizleme güncelleştirmesi 22 değişiklikle yayımlandı

0

Microsoft, Windows 11 için isteğe bağlı KB5016691 Önizleme toplu güncelleştirmesini 22 düzeltme veya iyileştirme ile yayımladı.

Bu Windows 11 toplu güncelleştirmesi, Microsoft’un Ağustos 2022 aylık “C” güncelleştirmesinin bir parçasıdır ve kullanıcıların Eylül 2022 Düzeltme Ekinde Salı günü gelecek düzeltmeleri sınamasına olanak tanır.

Önizleme güncelleştirmeleri güvenlik düzeltmeleri içermediğinden isteğe bağlıdır ve otomatik olarak yüklenmez.

Windows kullanıcıları KB5016691 güncelleştirmesini Ayarlar’a giderek, Windows Update’i tıklatarak ve ‘ Güncelleştirmeleri Denetle’yi seçerek yükleyebilir.’Bu isteğe bağlı bir güncelleme olduğundan, Windows 11 güncellemeyi yüklemeden önce indir ve yükle düğmesine tıklamanız istenecektir.

Windows 11 kullanıcıları KB5016691 güncelleştirmesini Microsoft Update Kataloğu’ndan indirebilir ve el ile yükleyebilir.

Windows 11 KB5016691’deki yenilikler

KB5016691 güncelleştirmesini yükledikten sonra Windows 11, yapı numarasını 22000.918 olarak değiştirir.

Windows 11 KB5016691 toplu güncelleştirme önizlemesi, aşağıda listelenen 12 vurgulananla birlikte 22 iyileştirme veya düzeltme içerir:

 • Yeniden başlattıktan veya yeniden yükledikten sonra yazıcınızın arızalanmasına neden olabilecek USB yazdırmayla ilgili bir sorunu giderir.

 • Windows 11 Se’nin bazı Microsoft Store uygulamalarına güvenmesini engelleyen bir sorunu giderir. Bu, güvenilmeyen uygulamayı indirmenizi engelleyebilir.

 • İlerleme çubuğu ayarından sonra bazı Bluetooth ses kulaklıklarının çalmayı durdurmasına neden olabilecek bir sorunu giderir.

 • IE modunu kullandığınızda Microsoft Edge’in yanıt vermemesine neden olan bilinen bir sorunu giderir. Bu sorun, bir iletişim kutusuyla etkileşim kurmanızı da engeller.

Bu vurgulanan düzeltmelere ek olarak Microsoft, fidye yazılımlarına ve gelişmiş saldırılara karşı korunmak için Microsoft Defender’da yapılan geliştirmeler de dahil olmak üzere Windows 11’e üç yeni özellik sunuyor.

 • BT yöneticilerine dilleri ve dille ilgili özellikleri uzaktan ekleme olanağı verir. Ayrıca, artık birden çok uç nokta yöneticisinde dil senaryolarını yönetebilirler. 

 • Sunucu İleti Bloğu (SMB) Sıkıştırmasını yapılandırdıysanız, boyutuna bakılmaksızın bir dosyayı sıkıştırır.

 • Endpoint’in fidye yazılımlarını ve gelişmiş saldırıları tanımlama ve durdurma yeteneği için Microsoft Defender’ı geliştirir.

Bu güncelleştirme ayrıca, Ocak 2022 güncelleştirmelerinin neden olduğu etki alanı denetleyicisi yeniden başlatmaları ve L2TP VPN bağlantı sorunları ile ilgili düzeltmeleri de içerir.

Microsoft, bu güncelleştirmede Microsoft Outlook arama’nın son e-postaları göstermeyebileceği bilinen tek bir sorun olduğunu söylüyor.

KB5016691 sürüm notları,” Bu güncelleştirmeyi yükledikten sonra XPS Viewer, bazı Japonca ve Çince karakter kodlamaları da dahil olmak üzere ingilizce olmayan bazı dillerde XML Kağıt Belirtimi (XPS) belgelerini açamayabilir ” diye açıklıyor.

“Bu sorun hem XML Kağıt Belirtimi (XPS) hem de Açık XML Kağıt Belirtimi (OXPS) dosyalarını etkiler.”

İyileştirmelerin ve düzeltmelerin tam listesini KB5016691 destek bülteninde bulabilirsiniz.

 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir