Windows 11 Insider Preview ISO dosyası artık herkes tarafından indirilebilir

Microsoft, Windows 11 beta ISO'yu Windows Insider'ların kullanımına açtıktan iki ay sonra yayımladı. Bu ISO dosyası ile temiz bir Windows 11 kurulumu gerçekleştirebiliyorsunuz.
Microsoft, Windows 11 beta ISO‘yu Windows Insider’ların kullanımına açtıktan iki ay sonra yayımladı. Bu ISO dosyası ile temiz bir Windows 11 kurulumu gerçekleştirebiliyorsunuz.
Bir ISO dosyasının avantajı nedir diye sorabilirsiniz? İlk olarak, temiz bir Windows 11 yüklemesi gerçekleştirebilirsiniz. İkinci olarak, Windows 11’i hemen hemen tüm uyumlu cihazlarda, yalnızca Windows’un önceki sürümleri gibi yükleyerek çalıştırmanız mümkün.

Windows 11 bu yıl içinde kullanıcılara sunulacak

Windows 11 ISO dosyasını indirmek için Microsoft resmi web sitesinde Windows Insider Programına kaydolmanız gerekiyor. ISO dosyası 22000.132 yapı numarasına sahip. Ancak, işletim sisteminin en son sürümü 22000.160 derlemesi ve bu nedenle kurulumdan sonra sisteminizi güncellemeniz gerekebilir. Yeni ISO dosyasının, yazılımın yüklenmesine kalan tahmini süreyi de gösterdiğini belirtelim.

Derlemede bazı özellikler mevcut değil: Android uygulamaları desteklenmiyor ve Amazon AppStore eksik. Ancak bu özelliklerin önümüzdeki aylarda gelmesi bekleniyor. Yeni nesil Windows, bir süredir tartışma konusu olan bazı uyumluluk sorunlarına sahip. Ana endişe, çok sayıda eski PC’yi geride bırakarak TMP 2.0 destekli bir CPU‘ya duyulan ihtiyaç diyebiliriz.

Windows 11‘in bu yıl içinde her Windows 10 kullanıcısına ücretsiz bir güncelleme olarak yayınlanması planlanıyor.

 
Kaynak:1. https://www.gizmochina.com/2021/08/20/windows-11-insider-preview-iso-is-now-available-to-download-for-everyone/?utm_campaign=adnanguney&utm_medium=referral&utm_source=adnanguney

2. https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windowsinsiderpreviewiso?utm_campaign=adnanguney&utm_medium=referral&utm_source=adnanguney
.

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Isaac Asimov'un aynı isimli kitabından uyarlanan Foundation ya da Türkçesi ile Vakıf dizisinden yeni bir fragman paylaşıldı.

Apple TV+’ın yüksek bütçeli bilim kurgu dizisi Foundation’dan yeni fragman geldi

Başta İstanbul olmak üzere ülkenin dört bir yanındaki devlet hastanelerinde yaşanan yoğunluk nedeniyle 'Merkezi Hekim Randevu Sistemi' ve 'Alo 182' üzerinden randevu bulmak oldukça zor.

Neden Randevu Alamıyoruz? Son Dönemde Yaşanan MHRS Yoğunluğuna Vatandaşlar Tepkili