Windows 11 ile Ses Ayar Menüsü Tasarımı Değişiyor
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Windows 11 ile Ses Ayar Menüsü Tasarımı Değişiyor

0

 Windows 11, görev çubuğunda yer alan ve ana ses düzeyini ayarladığımız bölüm yeni görünümüne kavuşuyor.

Windows 10’da uzun yıllardır ses düzeyini ayarlarken kullandığımız kaydırıcının (slider) mevcut sürümü, Windows 8’e kadar uzanıyor ve şu anda yaklaşık 10 yaşında. Görünüşe bakılırsa Microsoft, Windows 11’deki diğer görsel değişimlerle birlikte ses ayarlama kısmında da bazı değişiklikler yapıyor.

Şu anda kullanılan ses düzey kaydırıcısı aslında dokunmatik ekran kullanımı için tasarlandı. Bu nedenle büyük bir tasarıma sahip ve ekranda uzun süre sabit kalıyor. Bir geliştirici, bu yıl Windows 11 kodlarında yeni bir kaydırıcı için bulgular keşfetmişti ve bir değişim bekleniyordu.

Microsoft program yöneticisi Brandon LeBlanc ise verdiği bir cevapla birlikte Windows 11 için yeni bir ses kaydırıcı üzerinde çalıştıklarını resmen doğruladı.

Windows 11’in lansman tarihi çok yaklaştı ve vaziyete bakılırsa bu çalışmalar ilk sürüme dahil olmayacak. Ancak değişiklikleri muhtemelen gelecek yıl yapılacak güncellemelerle birlikte göreceğiz.

Kaynak:https://akalazia.com/designanderungen-des-klangeinstellungsmenus-mit-windows-11/.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap