Windows 11 için yenilenen Not Defteri uygulaması yakında geliyor
 1. Anasayfa
 2. Genel

Windows 11 için yenilenen Not Defteri uygulaması yakında geliyor

0

Windows 11’in sistem uygulamalarını güncellemeyi sürdüren Microsoft, yeni bir arayüz tasarımı ile değişen not Defteri uygulamasını Insider kullanıcıları için paylaşmaya başladı.

5 Ekim 2021 tarihinde piyasaya çıkan Windows 11 ile sistem uygulamalarında değişikliğe giden Microsoft, birçok uygulamayı yeniden tasarlayarak modern bir hale getirmeye devam ediyor. Aralık ayında Office uygulamalarını güncelleyen şirket, yeni Not Defteri uygulamasını Insider kullanıcılarına sunmaya başladı.

Modern ve kullanışlı özellikler ile geliyor

Modern yuvarlatılmış köşe hatlarına kavuşan yeni Not Defteri, Windows 11’in tarzına daha uygun hale gelecek ve ekstra özellikler sunacak. Dosya, Düzen ve Görünüm olarak üç ana menü sekmesi ile gelecek uygulama, tema geçişlerine izin verecek ve karanlık mod seçeneği ile kullanıcı deneyimini arttıracak.

Yeni uygulamanın yeniden tasarlanan bul ve değiştir özelliği ile geleceğini söyleyen Microsoft, ayrıca kullanıcılara çok düzeyli geri alma desteği sunacak. Şu an için beta kanallarında paylaşılan yeni Not Defteri uygulamasının yakın bir sürede tüm kullanıcılar için paylaşılması bekleniyor.

Kaynak:https://www.zdnet.com/article/windows-11-revamped-notepad-comes-to-all-beta-testers/.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir