Windows 11 için Android uygulama desteği daha da büyüyor!
  1. Ana Sayfa

Windows 11 için Android uygulama desteği daha da büyüyor!

0

Windows 11 için Android uygulama desteği sunan Microsoft, daha fazla ülkeye yayılıyor. Şirket 21 ülke için daha Android desteğini sağlıyor.

Yazılım devi Microsoft, geçtiğimiz yıl Android uygulamalarının Windows 11 üzerinde çalışmasına izin verdi. Şimdi ise şirket, daha fazla Windows 11 kullanıcılarının Android uygulamalarını kullanabileceğini onayladı. İlk olarak ABD’de kullanıma açılan hizmet, artık 21 ülkeye daha yayılıyor.

Windows 11 için Android desteği 21 ülkeye daha geliyor

Microsoft, geçtiğimiz yıl Android uygulamalarının Windows 11’de çalışmasına izin veren Windows Subsystem for Android (Android için Windows Alt Sistemi)‘ni duyurdu. Bu destek başlangıçta çok sınırlı sayıda ülke için kullanılabilir bir durumdaydı. Sınırlı ülkeler arasında ABD ve Japonya yer alıyordu.

Şimdi ise 21 ülkeye daha Android uygulama desteği sunuluyor. Salı gününden itibaren WSA (Android için Windows Alt Sistemi), Android uygulama desteğini etkinleştirmek isteyen tüm Windows 11 kullanıcıları tarafından indirilebilir durumda. Güncelleme sayesinde daha fazla kullanıcı, Microsoft Store’dan indirilebilen sınırlı sayıdaki Android uygulamasından fayda sağlayacak.

Microsoft, konuya ilişkin bir açıklama yaptı. “Bugün, önümüzdeki birkaç hafta içinde Amazon Appstore’un Avustralya, Kanada, Fransa, Almanya, İtalya, Japonya, İspanya, Birleşik Krallık, ABD, ve daha fazlası olmak üzere 31 ülkeye genişleyeceğini paylaşmaktan heyecan duyuyoruz.”

Şimdilik Microsoft’un listesinde desteklenen 21 ülke ve bölge var: Andorra, Avusturya, Belçika, Fransa, Almanya, Cebelitarık, Guernsey, İrlanda, Man Adası, İtalya, Japonya, Jersey, Liechtenstein, Lüksemburg, Monako, San Marino, İspanya, İsviçre, Birleşik Krallık, ABD ve Vatikan.

 

Şirket, cihazların en az 8 GB RAM’e sahip olması gerektiğini söylüyor. Ayrıca önerilen bellek gereksinimi ise 16 GB olarak yer alıyor. İşlemci olarak da minimum Intel Core i3 8. Nesil veya üstü olması gerektiğini belirtiyor. Bununla birlikte Virtual Machine Platform (Sanal Makine Platformu) ayarını da etkin hale getirmek gerekiyor.

Peki, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap