1. Anasayfa
 2. Genel

Windows 11 güncellemeleri için Web Deneyim Paketleri dönemi

Windows 11 güncellemeleri için Web Deneyim Paketleri dönemi
0

Microsoft, Windows 11 güncelleme takvimi için yenilikler yaptı. Artık, Windows 11 güncellemeleri için Web Deneyim Paketleri karşımıza çıkacak.

Microsotf, Ekim ayında sürpriz şekilde yayınladığı yeni işletim sistemi Windows 11 güncellemeleri için yıllık takvimin dışına çıkıyor. Bildiğiniz gibi genel Windows 11 güncellemeleri tahmini olarak yılda bir kez karşımıza çıkacak. Ancak Microsoft Insider blogunda ortaya çıkan bir ayrıntıya göre yıl içerisinde Web Deneyim Paketleri sürprizi de bizleri bekliyor.

 

Windows 11 güncellemeleri için Web Deneyim Paketleri dönemi

 

Windows Insider, bildiğiniz gibi işletim sisteminin beta özelliklerinin geliştiricilere açık olarak denendiği bir geliştirici platformu programı. Bu platformun blogunda Windows Insider ekibinden Amanda Langowski’nin kaleme aldığı yazı önemli ipuçları içeriyor.

Windows 11 ve ilgi çekici yeni Windows arayüzü

Buna göre Windows 11 güncellemeleri, Windows 10’da olduğu gibi tek bir güncelleme ile gelmeyecek. Buna göre Microsoft, Insıder ekibi tarafından denenen ve başarılı olan özellikleri yıl içinde Web Deneyim Paketleri şeklinde yayınlayacak. Windows 11 bu güncellemeleri tıpkı güvenlik güncellemeleri gibi otomatik olarak yükleyecek.

Microsoft bu yeni güncelleme paketleri ile Windows 11’i çok daha canlı tutmaya çalışacak gibi. Aslında bu güncelleme paketleri ile ilgili ilk ayrıntılar dün ortaya çıktı. Ancak ZDNet‘nin fark ettiği blog gönderisi ayrıntısı paket içeriklerini ortaya çıkardı. Buna göre ZDNet‘e konuşan bir Microsoft yetkilisi konu hakkında açıklama yaptı:

“Web Deneyim Paketi Microsoft Mağazası aracılığıyla güncellenir (Özellik Deneyim Paketleri ve Çevrimiçi Hizmet Paketleri ise Windows Update aracılığıyla güncellenir). Deneyim Paketi, Microsoft’un Windows 11’deki Widget’lar deneyimi gibi şeyleri güncellemesine izin verecek.”

Bu anlamda Microsoft’un Web Deneyim Paketleri ile orta çapta güncellemeleri ve yeni özellikleri yıl içinde birkaç kez devreye almayı planlıyor olma ihtimali yüksek. Şu an için ilk deneyim paketinin ne zaman geleceği ise belli değil.

Windows 11 tüm olumlu yanlarına rağmen, hali hazırda çileden çıkaran hatalar ile gündemde. Microsoft, Windows 11 yükleme konusunda bir rehber hazırlasa da, performans anlamında işletim sistemi henüz tam randımanlı çalışmıyor. Uzmanlar bu anlamda Windows 10 kullanıcılarının yeni işletim sistemine geçmek için acele etmemesini tavsiye ediyor.

Buna karşın arayüz anlamında çok daha ilgi çekici ve sade tasarıma kavuşan Windows 11, birçok kullanıcının yeni işletim sistemini merak etmesine neden oldu.

Microsoft’un Windows 11 güncelleme takvimi için Web Deneyim Paketleri yayınlanma kararını nasıl buldunuz? Konu hakkında yorumlarınız..

Kaynak:https://www.ixirweb.com/windows-11-guncellemeleri-icin-yeni-donem/.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.