Windows 11 ekran parlaklığını otomatik ayarlayacak: Sensöre ihtiyaç duymuyor
 1. Anasayfa
 2. Windows

Windows 11 ekran parlaklığını otomatik ayarlayacak: Sensöre ihtiyaç duymuyor

0

 

Windows 11 ekran parlaklığını otomatik ayarlayacak: Sensöre ihtiyaç duymuyorWindows 11, dizüstü ve masaüstü bilgisayarların ekran parlaklığını otomatik olarak değiştirebilecek ve bu özelliğin çalışması için sensöre ihtiyaç olmayacak. 

 

Microsoft , Windows 11 işletim sistemi için dizüstü ve masaüstü bilgisayarlarda ekran parlaklığının otomatik olarak ayarlamasını sağlayacak yeni bir özelliği test ediyor.


Uyarlanabilir ekran parlaklığı ayarlama teknolojisi, tabletlerde ve akıllı telefonlarda uzun süredir kullanılmakta. Bu özellik ekranın parlaklık seviyesini ortama göre otomatik olarak ayarlayarak kullanıcının gözlerindeki yükü azaltır ve pil tasarrufu sağlar. Ancak ortam ışığının seviyesini okuyan sensörlere dayalı olarak çalışır.
Ekran parlaklığı değişikliklerine göre çalışacak

Windows 11 işletim sisteminin bir parçası olarak geliştirilen ekran parlaklığı teknolojisi, sadece dizüstü bilgisayarlarda değil, masaüstü PC’lerde de çalışacak. Ortam ışığına dayalı sensörler kullanarak parlaklığı ayarlayan mobil cihazlardaki sistemlerin aksine, Windows 11, ekrandaki parlaklık değişikliklerine yanıt veriyor.


Örneğin, Dosya Gezgini’ni karanlık bir temayla başlatırsanız ve daha sonra Chrome’da beyaz arka planlı bir web sayfasına geçerseniz, cihazınız ekran parlaklığını azaltarak hem pil ömründen tasarruf sağlayacak hem de gözlerinizi yormayacak. Ayrıca dizüstü bilgisayarlar için, otomatik ekran parlaklığı özelliğinin, cihazınızın yalnızca pil ile çalışırken devreye girmesini sağlayabileceksiniz.

Kaynak:https://www.pcworld.com/article/1677931/adaptive-brightness-is-coming-to-more-windows-devices.html 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir