Windows 11 derleme 22000.1515 (KB5019274) önizleme olarak çıktı
 1. Anasayfa
 2. Windows

Windows 11 derleme 22000.1515 (KB5019274) önizleme olarak çıktı

0

 

Windows 11’in orijinal sürümü için bir sonraki toplu güncelleştirme, çeşitli görsel değişiklikler, düzeltmeler ve geliştirmeler içerir.


Windows 11 build 22000.1515, önizleme güncelleştirmesi KB5019274 olarak kullanıma sunulur.
Güncelleme, Hesaplar ve Temalar ayarları için çeşitli yeni iyileştirmeler getiriyor.
Bu güvenlik dışı, Salı günü bir sonraki Düzeltme Ekinde yayınlanacak düzeltmeleri ve iyileştirmeleri de içerir.

Windows 11’de Microsoft, KB5019274 güncelleştirmesini orijinal sürüm (21 Saat 2) için isteğe bağlı bir güncelleştirme olarak kullanıma sunuyor. Bu, bir sonraki toplu güncelleştirme dağıtımının güvenlik güncelleştirmesi olmayan bir parçasıdır ve yalnızca hata düzeltmeleri, geliştirmeler ve yeni özellikler içerir.

KB5019274 güncellemesi, sürüm numarasını 22000.1515 oluşturmak için çarpıyor ve şirkete göre, Temalar ayarları sayfasından Spotlight’ı açma seçeneğini getiriyor ve Microsoft 365 hizmetleri (Xbox dahil) için abonelik bilgilerini ve OneDrive için depolama kullanımı uyarılarını gösteriyor. Güncelleme ayrıca bir dizi düzeltme ve iyileştirme ile birlikte kullanıma sunuluyor.

Windows 11 için KB5019274 düzeltmelerini ve değişikliklerini güncelleyin


Bunlar, Windows 11’in en son güncelleme önizlemesinde bulunan düzeltmeler ve yeni özelliklerdir:
Windows Spotlight’ı Kişiselleştirme sayfasındaki Temalarla birleştirdi. Bu, Windows Spotlight özelliğini keşfetmenizi ve açmanızı kolaylaştırdı.
Ayarlar’da Microsoft Hesabı deneyimi geliştirildi. Örneğin, OneDrive aboneliklerini ve depolama alanı uyarılarını yönetebilirsiniz.


Tüm OneDrive aboneliklerinizin tam depolama kapasitesini sağlayın. Ayrıca, Ayarlar uygulamasındaki Hesaplar sayfasında toplam depolama alanını da görüntüledi.
Ayarlar uygulamasındaki Sistemler sayfasında Microsoft OneDrive aboneleri için görüntülenen depolama uyarıları. Uyarılar, depolama sınırınıza yakın olduğunuzda belirdi. Ayrıca depolama alanınızı yönetebilir ve gerekirse ek depolama alanı satın alabilirsiniz.

Ayarlar uygulamasındaki Hesaplar sayfasında Xbox abonelik ayrıntıları görüntülenir. Xbox aboneleri aboneliklerini bu sayfada da yönetebilir. Abone olmayan kullanıcılar Hesaplar sayfasındaki Xbox abonelik seçeneklerini keşfedebilir

Searchındexer’ı etkileyen bir sorun düzeltildi.exe. Rastgele oturum açmanızı veya oturumu kapatmanızı engelledi.
Dosyanın içeriğine göre bir dosya aramanızı engelleyen bir sorun düzeltildi.
İki veya daha fazla iş parçacığı (kilitlenme olarak bilinir) arasındaki kaynak çakışması sorunu giderildi. Bu kilitlenme COM+ uygulamalarını etkiledi.
Conhost’u etkileyen bir sorun düzeltildi.exe. Yanıt vermiyor.
Bazı modern uygulamaları etkileyen bir sorun düzeltildi. Bu sorun onların açılmasını engelledi.

Etki Alanı Adı Sistemi (DNS) sonek arama listesini etkileyen bir sorun giderildi. Yapılandırdığınızda, üst etki alanı eksik olabilir.
8196 karaktere kadar uzun URL uzunlukları için destek ekledik.
Giriş Yöntemi Düzenleyicisi (IME) etkinken oluşabilecek bir sorun düzeltildi. Fare ve klavyeyi aynı anda kullandığınızda uygulamalar yanıt vermiyor olabilir.
FindWindow() veya FindWindowEx () ‘ i etkilemiş olabilecek bir sorun düzeltildi. Yanlış pencere tanıtıcısını iade etmiş olabilirler.
Belleğe zarar veren bir sorun düzeltildi. Belirli HD ses denetleyicisi donanımını kullandığınızda sorun oluştu.
Firmware Güvenilir Platform Modüllerine sahip belirli sistemleri etkileyen bir sorun düzeltildi. (TPM). Bu sorun, bu sistemleri kurmak için Otomatik Pilotu kullanmanızı engelledi.
Microsoft Edge’de yatay modda yazdırmayı etkileyen bir sorun düzeltildi. Yazdırma çıktısı yanlıştı. Bu sorun, Microsoft Defender Application Guard’ı kullandığınızda oluştu.
Dokunmatik klavyenin açılmasını durduran bir sorun düzeltildi.
Explorer’ı durduran bir sorun düzeltildi.exe yanıt vermiyor. Bu sorun, belirli aygıtlarda klavyenizdeki oynat ve duraklat düğmelerini kullandığınızda oluştu.
Windows Server 2022 etki alanı denetleyicilerini etkileyen bir sorun düzeltildi. Basit Dizin Erişim Protokolü (LDAP) isteklerini yönettiklerinde yanıt vermeyi bıraktılar.
Esnek Dosya Sistemi (ReFS) MSba etiketini etkileyen bir sorun düzeltildi. Sorun, disk belleği olmayan bir havuz sızıntısına neden oldu.
Hakemleri etkileyen bir sorun düzeltildi. Sorun, sistem belleğini tüketen yüksek disk belleği olmayan havuz kullanımına neden oldu.

Windows 11 build 22000.1515’i yükleyin

Windows 11 build 22000.1515’i indirip yüklemek istiyorsanız, “Windows Update” ayarlarını açın ve Güncellemeleri Kontrol Et düğmesini tıklayın.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 1
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir