Windows 10X Yılın İkinci Yarısında Piyasaya Sunulabilir

Windows 10X işletim sisteminin bu yılın ikinci çeyreğinde piyasaya sunulması bekleniyor.

Windows 10X işletim sisteminin bu yılın ikinci çeyreğinde piyasaya sunulması bekleniyor.

Windows 10X işletim sisteminin bu yılın ikinci çeyreğinde piyasaya sunulması bekleniyor.

Microsoft’un üzerinde uzunca zamandır çalışmalar yürüttüğü Chrome OS rakibi Windows 10X işletim sistemi ile ilgili bugün yeni bir rapor yayınlandı. Şirkete yakın kaynaklar tarafınca paylaşılan bilgilere göre, giriş seviyesi bilgisayarları hedefleyen yeni işletim sisteminin 2021’in ikinci yarısında piyasaya sunulacağı iddia ediliyor.

Tabii, şimdilik Microsoft cephesinden konuyla ilgili herhangi bir resmi açıklamanın yapılmadığını da belirtelim. Ancak, Windows Central’in elde ettiği bilgiler doğrultusunda Windows 10X işletim sisteminin yaz ayının sonuna doğru kullanıma sunulması bekleniyor.

Aynı zamanda paylaşılan raporda yeni işletim sistemi hakkında bazı bilgilere de yer veriliyor. Bu kısımdaysa 10X işletim sisteminin başlangıçta Win32 uygulamaları desteklemeyeceği ifade edilmiş. Bunun yerineyse şirketin önceliğinin Cloud PC hizmeti olduğu söyleniyor.

Microsoft Yakında Yeni Windows Sürümü İle Karşımıza Çıkabilir

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz aylarda yayınlanan raporla birlikte Microsoft’un Windows 10X’i veya Sun Valley yükseltmesini yeni Windows olarak pazarlamayı planladığı iddia edilmişti. Bu doğrultudaysa yazılım devinin Sun Valley güncellemesinin lansmanını önümüzdeki birkaç ay içerisinde gerçekleştirmeyi planladığı ortaya çıkmıştı.

kaynak: https://www.xda-developers.com/windows-10x-launch-second-half-2021/

 

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

Yazılım devi Microsoft, kullanıcıların hava durumu ve güncel haberleri pratik bir şekilde takip etmeleri için Windows 10 görev çubuğunu güncelledi.

Windows 10 görev çubuğununa güncelleme geldi

Xiaomi'nin özellikleriyle tüketicileri etkilemeyi başaran iki akıllı telefonu Mi 11 ve Mi 11 Lite, Türkiye'de satışa sunuldu. Mi 11 Lite, görece iyi bir fiyat/performans telefonu olsa da Mi 11 için aynı şeyi söylemek zor.

Xiaomi Mi 11 ve Mi 11 Lite Türkiye’de Satışa Çıktı: İşte Fiyatları