1. Ana Sayfa
  2. Genel

Windows 10X Güncellemeleri Çok Kısa Sürede Yüklenecek

Windows 10X Güncellemeleri Çok Kısa Sürede Yüklenecek
2

Windows 10X Güncellemeleri 90 Saniyeden Daha Kısa Sürede Yüklenecek

Microsoft, Windows 10X üzerinde sürekli olarak geliştirmeler yapıyor. Şirketin açıklamasına göre, yeni işletim sisteminde güncellemelerin yüklemesi 90 saniyeden daha kısa sürecek.Microsoft, yeni çift ekranlı cihazlar için tasarladığı yeni işletim sistemi Windows 10X hakkında yeni detaylar açıkladı. Yazılım devi, Windows 10’un bu özel sürümünü, işletim sistemini çok daha hızlı yüklemek ve güncellemek için yeniden yapılandırdı. Windows 10X ile işletim sistemi güncellemeleri çok daha kısa sürede yüklenecek.

Microsoft’a göre Windows 10X’in işletim sistemine güncelleme indirip uygulaması 90 saniyeden daha kısa sürecek. Şu anda Windows 10 kullanan üst düzey donanımlarda bile bu basit işlem dakikalar sürebiliyor ancak Microsoft, güncelleme performansını gözle görülür şekilde iyileştirmek için Windows 10X’i geliştirmeye çalışıyor.

Microsoft'a göre Windows 10X'in işletim sistemine güncelleme indirip uygulaması 90 saniyeden daha kısa sürecek.

Windows 10X önyüklü olarak gelecek çift ekranlı ve katlanabilir cihazların birçoğu, Intel’in yeni Lakefield işlemcilerinden güç alacak. Microsoft bu işlemcilerin güç tasarrufu için asimetrik olarak çalışan büyük ve küçük çekirdekler içereceğini açıkladı. Böylece, ağır masaüstü uygulamaları büyük çekirdeklerde, hafif uygulamalar ise küçük çekirdeklerde çalıştırılabilecek. Bu, özellikle pil ömründen tasarruf etmek için önemli bir adım.

Yeni işletim sistemi, Microsoft’un Surface Neo gibi çift ekranlı veya hibrit PC‘lerde en iyi şekilde çalışmak üzere tasarlandı. Windows 10X‘in öncelikli hedefi, kullanıcılara çok yönlülük ve erişilebilirlik sunmak.

kaynak: https://www.techspot.com/news/83970-windows-10x-updates-install-under-90-seconds-microsoft.html

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. Merhaba Adnan Bey

    info@adnanguney.com adresinize mesaj attım lütfen bakıp bana yardımcı olabilir misiniz ? Bir kaç insana ulaştım ama ilgilenmediler sizden de geri dönmek istemiyorum.

    • Betül hanım merhaba, Mailinizi okudum. Blog temanızı aldığınız veya buldunuz yerde Blog kullanım dökümanları vardır. Veya iletişime
      geçip isteyebilirsiniz. Birde zaten yapılacakları anlatmıssınız. Anlatılan yerlere söylediğiniz kodları ekleyebilirsiniz. Kodlar sizde zaten var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir