Windows 10X Güncellemeleri Çok Kısa Sürede Yüklenecek

Windows 10X Güncellemeleri 90 Saniyeden Daha Kısa Sürede Yüklenecek

Windows 10X Güncellemeleri 90 Saniyeden Daha Kısa Sürede Yüklenecek

Windows 10X Güncellemeleri 90 Saniyeden Daha Kısa Sürede Yüklenecek

Microsoft, Windows 10X üzerinde sürekli olarak geliştirmeler yapıyor. Şirketin açıklamasına göre, yeni işletim sisteminde güncellemelerin yüklemesi 90 saniyeden daha kısa sürecek.Microsoft, yeni çift ekranlı cihazlar için tasarladığı yeni işletim sistemi Windows 10X hakkında yeni detaylar açıkladı. Yazılım devi, Windows 10’un bu özel sürümünü, işletim sistemini çok daha hızlı yüklemek ve güncellemek için yeniden yapılandırdı. Windows 10X ile işletim sistemi güncellemeleri çok daha kısa sürede yüklenecek.

Microsoft’a göre Windows 10X’in işletim sistemine güncelleme indirip uygulaması 90 saniyeden daha kısa sürecek. Şu anda Windows 10 kullanan üst düzey donanımlarda bile bu basit işlem dakikalar sürebiliyor ancak Microsoft, güncelleme performansını gözle görülür şekilde iyileştirmek için Windows 10X’i geliştirmeye çalışıyor.

Microsoft'a göre Windows 10X'in işletim sistemine güncelleme indirip uygulaması 90 saniyeden daha kısa sürecek.

Windows 10X önyüklü olarak gelecek çift ekranlı ve katlanabilir cihazların birçoğu, Intel’in yeni Lakefield işlemcilerinden güç alacak. Microsoft bu işlemcilerin güç tasarrufu için asimetrik olarak çalışan büyük ve küçük çekirdekler içereceğini açıkladı. Böylece, ağır masaüstü uygulamaları büyük çekirdeklerde, hafif uygulamalar ise küçük çekirdeklerde çalıştırılabilecek. Bu, özellikle pil ömründen tasarruf etmek için önemli bir adım.

Yeni işletim sistemi, Microsoft’un Surface Neo gibi çift ekranlı veya hibrit PC‘lerde en iyi şekilde çalışmak üzere tasarlandı. Windows 10X‘in öncelikli hedefi, kullanıcılara çok yönlülük ve erişilebilirlik sunmak.

kaynak: https://www.techspot.com/news/83970-windows-10x-updates-install-under-90-seconds-microsoft.html

$ s Hakkında Yorumlar

Cevap bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çift Ekranlı Cihazlarda Kullanılacak Windows 10X’in Emülatörü Yayınlandı

Windows 10X Emülatörü Yayınlandı

Sitenizin Google News’e kabul edilmesi için göndermeden önce bu rehberdeki adımları inceleyin.

Google Haberler Nedir, Nasıl Başvuru Yapılır?