Windows 10’un Yeni “Haberler ve İlgi Alanları” Bölümü Nasıl Kapatılır?
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Windows 10’un Yeni “Haberler ve İlgi Alanları” Bölümü Nasıl Kapatılır?

0

Microsoft’un son güncellemesi ile bir anda görev çubuğunda beliren “haberler ve ilgi alanları” simgesi hoşunuza gitmedi mi? İlgi alanları simgesinin nasıl kapatılacağını açıklıyoruz.

Windows 10‘un yeni güncellemesi ile hayatımıza bir anda, görev çubuğuna yerleşen “haberler ve ilgi alanları” bölümü girdi. Temelde Windows 10 görev çubuğunda son haberleri, hava durumunu ve spor karşılaşmalarının sonuçları gibi güncel bilgileri gösterme özelliği olan bu yeni eklentiyi herkes ilgi çekici bulmayabilir. Bu yüzden onu kapatmayı öğrenmekte şimdiden fayda var. Peki, “haberler ve ilgi alanları” nasıl kapatılır?

Windows 10’un “Haberler ve İlgi Alanları” Nasıl Kapatılır?

  • Windows 10 görev çubuğunda herhangi boş bir alana sağ tıklayın.
  • Haberler ve İlgi Alanları” üzerine gelin.
  • Açılan yeni menüden “Kapat” seçeneğine tıklayın.

Bu yeni bölümü kapatmak yerine ayarlarını kendinize göre özelleştirmeniz de mümkün. Bunun için de boyutunu küçültmek, fare imleci üzerine gelince değil üzerine tıklayınca açılacak hale getirmek gibi seçenekler bulunuyor. Buna ek olarak haberlerin hangi kaynaklardan toplanacağını da belirleme imkanı var.

kaynak: https://www.dailyadvent.com/news/1e3308197a1991c6050370e4a87e6d13-How-to-turn-off-the-News-and-Interest-widget-on-taskbar-in-Windows-10

 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap