Windows 10’un Yeni “Haberler ve İlgi Alanları” Bölümü Nasıl Kapatılır?

Microsoft’un son güncellemesi ile bir anda görev çubuğunda beliren “haberler ve ilgi alanları” simgesi hoşunuza gitmedi mi? İlgi alanları simgesinin nasıl kapatılacağını açıklıyoruz.

Microsoft'un son güncellemesi ile bir anda görev çubuğunda beliren "haberler ve ilgi alanları" simgesi hoşunuza gitmedi mi? İlgi alanları simgesinin nasıl kapatılacağını açıklıyoruz.

Microsoft’un son güncellemesi ile bir anda görev çubuğunda beliren “haberler ve ilgi alanları” simgesi hoşunuza gitmedi mi? İlgi alanları simgesinin nasıl kapatılacağını açıklıyoruz.

Windows 10‘un yeni güncellemesi ile hayatımıza bir anda, görev çubuğuna yerleşen “haberler ve ilgi alanları” bölümü girdi. Temelde Windows 10 görev çubuğunda son haberleri, hava durumunu ve spor karşılaşmalarının sonuçları gibi güncel bilgileri gösterme özelliği olan bu yeni eklentiyi herkes ilgi çekici bulmayabilir. Bu yüzden onu kapatmayı öğrenmekte şimdiden fayda var. Peki, “haberler ve ilgi alanları” nasıl kapatılır?

Windows 10’un “Haberler ve İlgi Alanları” Nasıl Kapatılır?

  • Windows 10 görev çubuğunda herhangi boş bir alana sağ tıklayın.
  • Haberler ve İlgi Alanları” üzerine gelin.
  • Açılan yeni menüden “Kapat” seçeneğine tıklayın.

Bu yeni bölümü kapatmak yerine ayarlarını kendinize göre özelleştirmeniz de mümkün. Bunun için de boyutunu küçültmek, fare imleci üzerine gelince değil üzerine tıklayınca açılacak hale getirmek gibi seçenekler bulunuyor. Buna ek olarak haberlerin hangi kaynaklardan toplanacağını da belirleme imkanı var.

kaynak: https://www.dailyadvent.com/news/1e3308197a1991c6050370e4a87e6d13-How-to-turn-off-the-News-and-Interest-widget-on-taskbar-in-Windows-10

 

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

Microsoft CEO'su Satya Nadella, geliştirici konferansının açılış konuşması sırasında Sun Valley kod adına sahip Windows 10 güncellemesinden "Yeni nesil Windows" olarak bahsetti ve son 10 yılın en önemli Windows güncellemelerinden biri olacağını ifade etti.

Microsoft CEO’sundan Heyecanlandıran Açıklama: Yeni Nesil Windows Yakında Geliyor

Amazon Studios'un yapımcılığını üstlendiği ve başrollerinde Chris Pratt ve Yvonne Strahovski gibi başarılı isimlerin yer aldığı The Tomorrow War'un fragmanı yayınlandı. Bilim kurgu ve aksiyon temalı film, 2 Temmuz 2021'de Amazon Prime Video'da yayınlanacak.

Chris Pratt’in Başrolünde Yer Alacağı The Tomorrow War’un Fragmanı Yayınlandı