Windows 10’un 2019’da İlk Büyük Güncellemesinin Tarihi Belli Oldu
 1. Anasayfa
 2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Windows 10’un 2019’da İlk Büyük Güncellemesinin Tarihi Belli Oldu

0

MicrosoftWindows 10‘un bu yılki ilk büyük güncellemesinin ne zaman yayınlanacağını ve ne gibi değişiklikler getireceğini açıkladı.


Dünyanın en büyük yazılım şirketi olan Microsoft, gerçekleştirdiği açıklama ile Windows 10 1903 sürümünün Windows 10 Mayıs 2019 Güncellemesi olarak adlandırılacağını ve kullanıcıların yönetimsel gücünü artıracak yepyeni bir güncelleme dağıtım sistemi ile pek çok yeni özellik sunacağını duyurdu.

Güncelleme, gelecek haftadan itibaren Windows Insider programına kayıtlı kullanıcılara yayınlanmaya başlayacak. Mayıs ayının sonlarına doğru ise kademeli olarak tüm Windows 10 kullanıcılarının hizmetine sunulacak. Microsoft, güncelleme sistemi ile ilgili çok fazla geri bildirim aldıklarını belirtirken, bu nedenle güncellemenin bildirilmesi, indirilmesi ve yüklenmesi ile ilgili yeni bir sistem oluşturduklarını söyledi.

Windows 10 Mayıs 2019 Güncellemesi ile birlikte Windows 10 kullanıcıları ilk olarak işletim sistemine yeni bir güncelleme yayınlandığının bildirimini alacaklar. Fakat güncellemenin yüklenip yüklenmemesi tamamen kullanıcıların inisiyatifinde olacak. Güncellemeler yalnızca mevcut sürümün hizmet tarihi sona ereceği zaman otomatik olarak yüklenecek. Bu süre de her güncelleme için yaklaşık iki yıldır.


Yeni güncelleme mekanizmasında kullanıcılar, tüm etkinlikleri 35 gün boyunca duraklatabilecekler. Ayrıca güncellemellerin yalnızca manuel olarak kontrol edildiğinde indirilmesini sağlayabilecekler. Ayrıca akıllı aktif saat özelliği, kullanıcıların hangi saatler arasında aktif olduğunu algılayıp güncellemeleri buna göre gerçekleştirecek. Şu anda aktif saat manuel olarak ayarlanabiliyor ancak çoğu kullanıcı bu özelliğin varlığından bile haberdar değil.

Şu ana kadar MicrosoftWindows 10 güncellemelerini otomatik olarak gerçekleştirdi. Kullanıcıların erteleme imkanı bulunsa da bu süre minimum seviyedeydi. Windows 10 Ekim güncellemesinin işletim sisteminde inanılmaz sorunlara yol açması ve bazı kullanıcıların dosyalarını kaybetmesi, Microsoft’un yazılım güncellemelerini otomatik olarak gerçekleştirmesinin sorgulanmaya başlamasına neden olmuştu.

Kaynak:   https://gadgets.ndtv.com/laptops/news/windows-10-may-2019-update-release-date-download-new-features-2018450

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir