Windows 10’dan sanal masaüstleri için yeni adım
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Windows 10’dan sanal masaüstleri için yeni adım

0

Microsoft, kullanıcılarının Windows 10 için sanal masaüstlerini daha iyi optimize etmelerine imkan tanıyan bir dizi yeni özelliği test ediyor.

Sanal masaüstleri seçeneği, kullanıcıların Windows 10 kurulumlarını birden çok farklı masaüstüne bölmelerine sağlıyor. Bu, özellikle tek bir cihazda birkaç farklı görev için kullanılıyorsa daha yararlı oluyor. 

Ancak Microsoft, her yeni masaüstünü yeniden adlandırma seçeneği konusunda şu anda sorunlar yaşıyor. Microsoft, bu sorunu çözmek için yakında bir güncelleme getirecek. Bu güncelleme ile kullanıcılar, her masaüstü için benzersiz arka planları seçme şansı elde edecek. Sürükle ve bırak mekanizması ile masaüstleri daha kolay bir şekilde düzenlenecek.
 

Sanal masaüstleri her kullanıcıya hitap etmeyebilir. Ancak yardımcı program sayesinde birçok uygulamayı aynı anda kullanma seçeneğine sahip olmak bir avantaj olabilir. Dolayısıyla makinelerini birden fazla amaç için kullananlar için, son derece faydalı bir özellik diyebiliriz. Örneğin kişisel kullanımın yanı sıra iş veya oyun için kullanımlarda sanal masaüstleri işlerinizi kolaylaştırabilir. Farklı kullanımları etkili bir şekilde ayırmak, dağınıklığı sınırlar ve kullanıcının belirli kaynakları daha hızlı tanımlamasına yardımcı olur.

Ayrıca pandemi nedeniyle, iş ve kişisel kullanım için tek bir cihazı kullanıldığı düşünüldüğünde sanal masaüstleri kritik bir açığı kapatıyor.

Zamandan tasarruf

Yeni sanal masaüstü özelliklerine sahip olmak isteyen herkes, Windows Insider programına kayıt olabilir. Teknik kullanıcılar için tasarlanan Dev Channel, en deneysel özelliklerin tümüne erişim sağlar. Ancak bu özelliklere şu anda erişmek, bilgisayarınızın istikrarsız bir şekilde çalışmasına neden olabilir.

Bu yeni seçenekler, erken erişim Insider programının üyeleri için şu anda mevcuttur. Eğer herhangi bir teknik arıza çıkmaz ise bir sonraki güncellemede, tüm kullanıcılara bu özellikler ulaşacaktır.

kaynak: https://shiftdelete.net/windows-10dan-sanal-masaustleri-icin-yeni-adim

 
 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap