Windows 10 ve 8.1’de Oturum Parolasını Kaldırma
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Windows 10 ve 8.1’de Oturum Parolasını Kaldırma

+ - 0

Windows 10 ve Windows 8.1’de açılış oturum parolasını kaldırma ile ilgili sorun yaşıyor! Bilgisayarınızı başlattığınızda şifre sormamasını ister misiniz? Windows işletim sisteminde yaşanan bu sorun için okumaya devam ederek sorunlarınızı çözün. Windows işletim sistemi için geliştirilmiş olan Outlook, Hotmail ve Windows live gibi hesap bilgilerine sahip olmamız gerekiyor. Ancak Windows işletim sistemlerinin yeni teknolojiler ile donatılmış olması nedeni ile bilmeden bilgisayarınızın kurulum aşamasında açılış oturum parolası koymuş olabilirsiniz.

windows-sifre

Bilgisayarınızın her açılışında şifre girmek size sıkıcı geliyor ve bu şifreyi kaldıramıyorsanız aşağıda anlatılanları tatbik ederek girmiş olduğunuz şifreyi kaldırabilirsiniz.

Windows 10 ve Windows 8.1’de açılış oturum parolasını kaldırma :

1. Bilgisayarınızda çalışan programları kapatın şifrenizi girin ve yeniden açın.
2. Ctrl, tuş kombinasyonu hizasındaki Windows icon’unu basılı tutarak klavyeden ( X ) harfine basın.
3. Açılan pencere listesinde Komut İstemi (Yönetici) ‘ye tıklayın.

Komut İstemi (Yönetici) seçeneği

windows-10-denetim-masasi

4. Komut İstemi (Yönetici) seçeneği penceresi siyah bir ekrandır. Aşağıda verilen komutu kopyalayın ve imlecin olduğu yere yapıştırın. ( Ctrl + V ) enterleyin.

Komut : control userpasswords2

sistem-32-komutu

5. Açılan pencerede, “Kullanıcı bu bilgisayarı kullanmak için bir ad ve parola girmelidir” yazan kutucuktaki işareti kaldırın son kez şifrenizi girip, uygula ve tamam ile pencereyi kapatın.

kullaniciler-administrators

6. Son olarak bilgisayarınızı kapatın ve yeniden açın. Artık şifresiz bilgisayarınızı kullanabilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap